Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mi a különbség a LAN és a...

Mi a különbség a LAN és a Modem Kábelnetek között? Nem értem, hogy lehet az, hogy SOKKAL nagyobb a sávszélessége a LAN netnek, míg a Modemesnek rendkívül szerény.

Figyelt kérdés

Nekünk Modemes van, és nem értem, hogy lehet ugyan annyit kérni a 2 netért, ha az egyik sokkal nagyobb sávszélességen működik, mint a másik...


Kérem akik ebben otthon vannak, azoktól szívesen fogadnék hozzászólásokat. Tapasztalat, melyik hasznos, miért... ha van türelemetek, szívesen meghallgatom.


Ilyen "google" válaszok kíméljenek.


Előre is ksözönöm!


2011. ápr. 30. 14:27
 1/7 anonim ***** válasza:

A Lan helyi hálózat tehát ha te magad összekötöd az otthoni gépeidet hálózati kábellel és közöttük fájlokat küldözgetsz vagy játszol erre használható a lan.

A modemből van töbféle is telefonvonalas és adsl, az elsőnél egy telefonszámot hív fel a géped és végig pörög a számla amig netezel és igen nagyon drága, az adsl-nél nem hív számot ugyanis ez a fajta modem a nem hallható tartományban sugároz, gyorsabb mint a kábelnet belépéskor jelszót kér. A kábel net a kábeltv-s hálózaton keresztűl működik sebessége függ attól hányan használják nem sokkal lassabb az adsl-nél nem kér jelszót bekötéskor a géped adatait regisztrálják tehát elméletben csak arról a gépről működhet amire megrendelted.

2011. ápr. 30. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Docsis3.0 kábelmodemek 150 megabitet is tudnak. Ez nagyon nem szerény. Alapvetően bajban vagy azzal hogy a lan és a kábelmodem miért van. LAN helyi hálót jelent. Az utp kábelnak a szegmenshossza 100 méter, a kábelmodemen meg vannak egyéb frekvenciatartományok is amiken mondjuk 50 HD adó és 10 telefonvonal is mehet.

Szal kb miért jobb a kanál mint a villa kérdés...

2011. ápr. 30. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
A 2. válaszból egy szót nem értettem, de köszönöm a válaszokat!
2011. ápr. 30. 18:18
 4/7 A kérdező kommentje:

Letisztítom a kérdést:

[link]

Kábelnet(LAN) , Kábelnet(modem)

Ez a kettő.

Ha LAN-on 80/25 Mbit/s sávszélesség van, hogyan, és miért ilyen "olcsó" ? Megéri inkább azt választani, vagy van valami amit megint nem tudok róla?

2011. ápr. 30. 18:23
 5/7 anonim ***** válasza:
Már értem mi okozza a zavart a DIGI nem nevezi nevén a dolgokat amit ők NAT-nak neveznek az kábelnet amit modemnek neveznek az meg Adsl.
2011. ápr. 30. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Egyébként az 5 Mbit/s sebesség is csak marketing duma 2 mbit/s nál soha nem tudtam tölteni többel, ezt a többiek is elmondhatják.
2011. ápr. 30. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

IMÁDLAK!

Köszönöm szépen végre ezt a világos megfogalmazást! Sok idióta oldal nem tud ennyit leírni, én meg órák óta tépem a hajam mi a franc miatt kerül annyiba 80mbites net, ami képtelenségnek tűnik....

2011. ápr. 30. 19:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!