Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan érdemes a bookmark-okat...

Hogyan érdemes a bookmark-okat tárolni, elmenteni, rendszerezni?

Figyelt kérdés
Olyan formában szeretném tartani őket, amiket különböző operációs rendszerek alatt és böngészőkkel is tudok használni a későbbiekben. Arra gondolok, hogy a legtermészetesebb folderekbe osztva linkekek tárolni. De pl a Firefoxx nem ad lehetőséget elmenteni ilyen formában.
2011. máj. 8. 13:14
 1/6 anonim ***** válasza:
Igaz.
2011. máj. 8. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ááááh

a link nem egy fájl, csak egy webcím!


Mentsd HTML formátumban, ezt minden böngésző felismeri(és a könyvjelző mappaszerkezete is megmarad)

...és van ilyen lehetőség a firefoxban!

2011. máj. 8. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem tetszik a weboldal. Egyrészt nem csak böngészőből akarom editálin, hanem szeretnék linkeket csak úgy ki-be pakolászni. Másrészt nem tudom, hogy importálni is tudja-e bármi.
2011. máj. 8. 18:51
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem tetszik a weboldal. > WTF??


Egyrészt nem csak böngészőből akarom editálin, hanem szeretnék linkeket csak úgy ki-be pakolászni > a HTML egy szöveges dokumentum ( [link] akár egy jegyzettömbbel is megnyithatod, és szerkesztheted.

2011. máj. 8. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Minél kevesebb munkát szeretnék vele.

Tudok html-t szerkeszteni, de nem ez a megoldás.

Akkor lehet ez a megoldás, ha van egy programocska, vagy script, ami automatikusan egy megfelelően formázott html-ből folderekbe rendszerezi a linkeket, és fordítva.

Azt hiszem a linkek rendszerezése egy egészen univerzális feladat, nem hiszem hogy én vagyok az első akinek ez a problémája. Még egyszer mondom a lényeg az lenne, hogyha van egymillió linkem, akkor azokat kezelni tudjam, és ne vesszenek el ha jön egy új oprendszer, vagy új böngésző, és könnyen lehessen bővíteni. Az se lenne rossz, ha egy frissítéssel a halott linkekekt ki lehetne venni belőle.

2011. máj. 9. 08:19
 6/6 anonim ***** válasza:

Hát ilyet nem tudok, de ha találsz én is kiváncsi vagyok rá.


Pár tipp:

Online könyvjelzők

BookmarkTracker

[link]

delicious

[link]

Xmarks

[link]


A fontosabb, számomra érdekes, publikus linkeket én egy blogon tárolom, osztom meg (blogspot.com). Elönye, bárhol elérem, ill. az adott link bejegyzéseket a címkékkel rendszerezve könnyen kereshetek. Hátránya, egy kicsit munkaigényes.

2011. máj. 9. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!