Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mi a különbség a Router és...

Mi a különbség a Router és Wireless USB közt? Melyiket válasszam? (bvn. Lent! )

Figyelt kérdés

Azt a helyzet, hogy most bejön a modembe az internet, és belőle egy Firewire kábellel megy számítógépbe az internet.

Nos, most vásárolni akarok egy okostelefont, és szeretném, ha WIFI segítségével tudnék netezni rajta. (Később fogok vásárolni laptopot, amin szintén a wifit szeretném használni.)

Nos, én ugy tudtam hogy a router erre való, hogy beledugom a firewire-t és sugározza a vezeték nélküli hálózatot. Miközben ilyet kerestem a telefonomhoz, rátaláltam egy ún. Wireless USB-re, ami a leírás alapján majdnem ugyanezt tudná.

Nos a kérdésem, hogy elég vásárolnom egy USB-t a célom eléréséhez (egész házban wifi hálózat), vagy Router mellet kell, hogy döntsek? Egyáltalán mi a különbség?


Két link, a fent említett termékekről:

Router: [link]

USB: [link]


Köszönöm a segítséget!


2011. máj. 8. 20:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Ott van mindkettő leírásában.

A routerbe megy a net, és azt tudja wireless is sugározni, tehát az az ADÓ.

Míg az usb a gépbe, megy, és úgy tud kommunikálni wireless, így az a VEVŐ, illetve működhet adóként is, mivel a hálózati kártyának kimenő-bejövő forgalma van. De elsődlegesen vevő lesz, mert ha nem tudja fogni a routertől a vezeték nélküli jelet, akkor azt nem is tudná tovább adni.


Ha szórni akarod a vezeték nélküli netet, neked wifi router kell.

Az usb wifi pedig egy opció arra, ha a routertől nem akarsz kábelt húzni, akkor a wifi kártya fogja a jelet vezeték nélkül is. Ez akkor kell, ha a notebookban nem lenne wifi, de a mostani termékeknél már mindben van.

Az okostelefon mindkettőhöz tud csatlakozni.



első linkhez leírás:

[link]

másodikhoz:

[link]

2011. máj. 8. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 P.O.C. ***** válasza:
100%
A router használható egyedül internet megosztásra.
2011. máj. 8. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 P.O.C. ***** válasza:
100%

Amúgy sok kínlódás által az USB kulcsot is be lehet állítani Access Point -ként, mivel a Windows önmaga is képes Internet megosztásra. De ez idétlen megoldás. Nem csak azért, mert nehézkes beállítani, hanem azért is, mert a számítógépnek folyamatosan mennie kell ha csak a telefonról akarsz netezni.


A Wi-Fi router -ről meg akkor is netezhetsz, ha a nincs bekapcsolva a gép, hiszen maga router létesít internetkapcsolatot, és ossza azt meg teljesen önállóan.

2011. máj. 8. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 P.O.C. ***** válasza:

"Azt a helyzet, hogy most bejön a modembe az internet, és belőle egy Firewire kábellel megy számítógépbe az internet."


Nem láttam még olyan modemet, ami FireWire kábelt használ adatkapcsolatra (ha létezik is, olyan lehet, mint a fehér holló).

Szerintem te kevered az UTP (Ethernet) kábellel.

2011. máj. 8. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Értem. Nagyon szépen köszönöm a gyors, és kielégítő válaszotokat!


Még, ha esetleg tudnátok ajánlani hogy milyen router-t érdemes vásárolni, azt megköszönném!


A laptopnál 802.11n-es wifit írt, valamint a számítógépem a hálózati kapcsolatoknál sebességnél 100.0Mbp-t ír, gondolom ezek kellenek egy router kiválasztásához. Ja, és max. 5000 Ft értékben.


Köszönöm!

2011. máj. 8. 21:23
 6/12 A kérdező kommentje:
Igen Ethernet, bocsánat. Sietségemben elírtam.
2011. máj. 8. 21:24
 7/12 P.O.C. ***** válasza:
Költs rá kicsit többet mint 5 eFt. Mivel a kiszemelt laptop támogatja az N szabványt (mint ahogy általában mindegyik az újabbak közül), ezért a nagyobb adatátviteli sebesség és stabilabb kapcsolat miatt ajánlott, hogy a router is N -es legyen.
2011. máj. 8. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
És a fentebb linkelt router ( [link] N-es szabványt is támogat. Vélemény?
2011. máj. 8. 21:40
 9/12 P.O.C. ***** válasza:

Én ezeket ajánlom:


Kétantennás MIMO N:

[link]


Háromantennás MIMO N:

[link]

2011. máj. 8. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 P.O.C. ***** válasza:

"És a fentebb linkelt router ( [link] N-es szabványt is támogat. Vélemény?"


Nem a teljes értékű MIMO N -et, csak a LITE N -et támogatja. Ráadásul nem is mindegyik N-es adapter tudja a LITE N -et, ezért csak sima G-st épít ki vele, ha nincs engedélyezve a mixelt mód, akkor meg még azt sem. (Ezt tapasztalatból mondom).

2011. máj. 8. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!