Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hol van az internet?

Hol van az internet?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy konkrétan az internet "kiszolgálója", a szervergép.
2011. máj. 8. 21:02
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha ilyeneket kérdezel átmegyek a szomszéd szobába és kikapcsollak a netből,sőt az egész netet kikapcsolom :)
2011. máj. 8. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nincs egy kijelölt szerver, szóval -szerintem- nem lehet lekapcsolni 1 forrásból.
2011. máj. 8. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
seholsem... nincs ilyen nagy hely, amiben van egy nagy számítógép és az az internet :D az internet sok helyen van
2011. máj. 8. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Google lesz a te barátod! Használd bátran!
2011. máj. 8. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Üdv

A képen

[link]


nos ez az internet

2011. máj. 8. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Nem tudom hogy hol van... de ha karácsonyig elég pénzt összegyűjtesz, akkor beszállhatsz!
2011. máj. 8. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A 10 éves rokon kislány is ezt kérdezte,és nála úgy vettem észre,hogy a felhős magyarázatot tudta elsőre elfogadni. Őneki így mondtam el :Az internetet úgy képzeld el ,hogy van az égen a felhő és mindent odateszünk abba föl ,és amikor kell valami belőle nekünk ,akkor onnan lehívjuk.
2011. máj. 9. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

:) 08:30


Bizony bizony a világ felfő

2011. máj. 9. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Erre én is mindig kíváncsi voltam :) De most már az egyetemen érintőlegesen tanultam róla, úgyhogy már nagyjából el tudom mondani.


A kérdés bennem a következő formában merült fel: hol vannak azok az eszközök, amik az internetet működtetik, és ki üzemelteti őket? Addig világos, hogy maguk az adatok közönséges számítógépeken vannak. Ezek a gépek bárhol lehetnek, egy részük nagy szervertermekben van elhelyezve, lehetnek különféle intézményekben, iskolákban, van pár az utcán (pl. madár-megfigyelő kamera egy fészeknél is az internetre köthető), egy pár meg magánembereknél, otthon. De miféle infrastruktúrán jönnek a bitek ezekről a gépekről ide az enyémre? Ehhez bizony kábeleket kell fektetni. Van 3 fő szolgáltató (ők a tier-1-ek, ha jól emlékszem), meg pár kisebb (a tier-2-k). Ők üzemeltetik a központi, nemzetközi hálózatot. Velük kötnek szerződést a helyi szolgáltatók (meg persze ezek a tier-izék is szerződésben állnak egymással). Ezt nem tanultuk, de gondolom mindenki a saját részének a kábelezéséért, routereiért, swicheiért, hídjaiért felelős, ő telepíti, javítja, fizeti a villanyszámlát stb. Maguk a kábelek a föld alatt, tenger mélyén, kábeloszlopokon a telefonkábelek közt is lehetnek, egy részük kiváltható vezeték nélküli összeköttetéssel (ennek vannak nagyobb távolságon használható változatai, nem csak a szobai wifi). Arról meg gőzöm sincs, hogy hova vannak rakva hálózati routerek meg hasonló bonyolultabb eszközök, lehetnek olyasmi gépházakban, mint a villamos trafók az utcán, vagy ezek is szervertermekben.

2011. máj. 9. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem láttad a vodafone reklámot? Balázs és Jani megtalálták a Netadicsomot...Onnan ered...néhány halandó beléphet oda és felmarkolhat egy adag netet amit elhoz a Földre, és ezt megteszi 1-1 ember hetente. xD
2011. jún. 15. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!