Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » D-link modemet hogy hozzak...

D-link modemet hogy hozzak össze TP-link routerral? Lejjebb a részlet.

Figyelt kérdés
T-com-os D-link ADSL2 (DSL-360r) modemről van szó. A router Tp-link Tl-wr841nd. Ugye ez a net telefonról fog működni (jelenleg kábelnetem van). A fő kérdés az lenne, hogy ugye jön egy vezeték a telefontól, amit elvileg (router nélküli esetben) csak simán be kell dugni a modem DSL csatlakozóba. A modemen található még egy LAN csatlakozó helye is, amit a géppel kell összekötni. Ez így világos is lenne, de akkor a routert hogy kössem össze a modemmel, ha már nincs csatlakozó hely a modemen!(a kábelnetes modemen, ami thomson, van küldön egy ethernet csatlakozó, amit a routerrel kötöttem össze, és a routert is a géppel)Ebben az esetben hogy kell összekötni a modemet a routerrel és a géppel? Ha valami nem világos, lehet kérdezni nyugodtan.
2011. máj. 9. 19:48
 1/7 P.O.C. ***** válasza:

A modem LAN portját a router WAN portjával kell összekötni, a router egyik LAN portját a számítógép hálókártyájával egy másik kábellel.


De ez a részletes leírás direkt TP-Link router -ekhez készült, biztosan nagy segítségedre lesz:

[link]

2011. máj. 9. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors segítséget. Hasznos volt!
2011. máj. 9. 20:01
 3/7 A kérdező kommentje:
Még esetleg annyit, hogy én 15Mb-es netet rendeltem meg, és abból kb. mennyit fogok kapni? Nekem azt mondta az úriember, hogy 12-t biztosan. Mennyire hihető ez?
2011. máj. 9. 20:04
 4/7 P.O.C. ***** válasza:

Függ attól, hogy milyen messze vagy a központól. Függ a modemtől is (a D-Link DSL-360R -ből lehetőleg a fekete szinű T1 -eset kérjed, mert kevésbé melegszik, gyakorlatilag a DSL-321B butított változatának felel meg. Nekem is régen a régi szürke 4 ledes 360R volt, de sokat sz*rakodott mikor 15 Megbitre váltottam, ezért cseréltettem). Illetve függ a vonal minőségétől is.


A falu ahol lakom, ott pl. mindenhol jön a 15, rikán hétvégén este felé lassul be egy picit, de hát akkor meg csúcsidő van.

2011. máj. 9. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

[link]

Így néz ki a modem, ADSL2+ Modem, DSL-360R van ráírva.

2011. máj. 9. 20:27
 6/7 P.O.C. ***** válasza:
Igen, ez a T1 -es.
2011. máj. 9. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget. Minden jót.
2011. máj. 9. 20:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!