Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogy lehetne megosztani az...

Hogy lehetne megosztani az Internetet, a szomszéddal?

Figyelt kérdés

Az unokám a szomszédos házban él szüleivel, és a kitűnő bizonyítványáért úgy gondoltam eleget teszek egyik kérésének, mi szerint Internetet biztosítok számára a nyári szünidő alatt. Nos, az a helyzet hogy úgy gondolom nem fizetek elő újabb Internet csomagra, inkább megosztom a sajátomat. Jelenleg a T-mobile közepes szintű internet csomagját használom, aminek üzemeltetéséhez kaptam egy routert.

Milyen eszközöket vásároljak hozzá, és mit és hol állítsak be a megosztáshoz?

Kérem önöket részletesen írják le, hogy tudnám megosztani az Internetemet az unokámmal hogy bármikor tudja azt használni.


2011. jún. 27. 12:56
 1/9 legendavagyok01 ***** válasza:

Azzal nem vagyok teljesen tisztában, melyik szolgáltató mit ad, ezért jó lenne a router pontos típusát tudni (biztosan rá van írva).

A szomszédban asztali gép van, vagy notebook, esetleg is-is?

Nagyjából milyen távolságra (m) kellene átvinni a jelet, illetve kb. hány fal és milyen anyagú?

2011. jún. 27. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Tisztelt Első válaszoló!

Először is köszönöm válaszát. Egy fehér színű T-home pirelli router(ről)lenne szó, amit még az Internet igénylésekor kaptam. A megosztást kettő Asztali számítógép között kellene megoldani, nagyjából 20-50 m-re. A router ablak közelben van, így fal mint akadály gondolataim szerint nem jelentős, de annál inkább, hogy az unokám emeleten lévő szobájában szeretné használni az én szomszédban lévő földszinti Internetemet.

2011. jún. 27. 13:36
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha ilyen,akkor wifi router:

[link]


Ha nem nagyon takarja semmi a rálátást a két hely között,akkor vezeték nélküli usb adapterrel megoldható.Érdemes lenne egyet kölcsönözni valakitől,kipróbálni,hogy működik-e.

Egy ilyesmit használok,én is két épület között:

[link]

Az lenne az ideális,ha ez is egy ablakhoz kerülne,ami a router felé néz.

2011. jún. 27. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

talán ez is segít egy kicsit a dolgot tisztán látni:


[link]

2011. jún. 27. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Tisztelt Második válaszoló!

Először is köszönöm a válaszát.

Sajnos másfajta a router, ilyen:

[link]

Ezzel is működne a TP-Link TL-WN722N, mit gondol róla? Többek között sajnos nem igazán hoztam létre még számítógépes hálózatokat, így a szoftveres része is érdekelne.

2011. jún. 27. 14:14
 6/9 legendavagyok01 ***** válasza:

Ha antennás, ez is wifi képes.

Az asztali gépbe jó lehet ez az antennás adapter, amit linkeltek. Lehet vezetékkel is kapni, hogy jobban be lehessen lőni.

A routeren nem tudom, cserélhető-e az antenna, ha igen, arra is lehet erősebbet rakni, szintén lehet kábeles hosszabítóval is kapni.

Pl.:

[link]

De jobb is akad:

[link]

2011. jún. 27. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Igen,cserélhető az antenna.De például a laptopom beépített wifijéhez képest ezzel is ugrásszerű volt a javulás.
2011. jún. 27. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 legendavagyok01 ***** válasza:

Szerintem lépésenként ki kell próbálni. Mivel asztali gépre kell, usb-s wifi adaptert úgy sem lehet megúszni.

Ha azzal jó lesz, oké.

Ha gyenge lesz a jel, vagy nincs (miközben azért van wifi, jók a beállítások) akkor lehet a router antennájával variálni.

2011. jún. 27. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
2011. jún. 27. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!