Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ez az egész letöltögetés...

Ez az egész letöltögetés dolog hogy és mikor indult? (az egész, pl:ha kell vmi zene akkor letöltik az emberek ingyen és nem veszik meg)

Figyelt kérdés
meg ez az egész,hogy ezért nem büntetnek.hogy indult be?(a rapidos oldalakat meg hogyhogy nem tiltják be?)
2011. jún. 30. 20:32
 1/6 legendavagyok01 ***** válasza:

A nem fizetünk a zenéért, filmért réges-régi ügy. A számítógép és az internet csak kiteljesítette.

Régen videókazettákról másolták a filmet, audiokazettáról kazettára a zenét.

Aztán a cd megjelenésekor bevittük a kazettát, a boltos meg rámásolta cd-ről, mi pedig boldogan walkman-eztünk.

Bár az igaz, inkább azért csináltuk, mert alig lehetett beszerezni eredetibe, jó ha lengyel piacos kazettán megvolt:)

Na ennyit a nosztalgiáról.

2011. jún. 30. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Soha nem büntettek magánszemélyeket, tudtommal. Még az is kispályásnak számít, aki naponta 50-100 gigákat töltöget. Ha utánanézel, csak szerverekkel telepakolt lakásokban voltak rajtaütések.

Szerintem az egyetemi kollégiumok FTP szerverein kezdődött az egész letöltősdi, nálunk gondolom 15-20 évvel ezelőtt. 10 éve még a WinMX és a DC++ volt a sláger, azután jött a torrent, és úgy látszik, marad még jó ideig. A rapidos oldalakat én személy szerint nem preferálom, sok szemét és hamis állomány van fent.

2011. jún. 30. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

@Jolinar

Ezt rosszul tudod. Büntettek már meg magánszemélyt is. Igaz nem Mo-on. Nem olyan régen történt.

2011. jún. 30. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Magyarországra gondoltam.
2011. jún. 30. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Akkor korrekt.
2011. jún. 30. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

kösz a válaszokat!de azt nem értem,hogy ezt ki kezdte el,kinek jutott eszébe,hogy "hé,mi lenne,ha az internetre raknánk fel a dolgokat?"

a rapid meg elég megbízhatatlan,habár én jobbszeretem,mint a torrentet,mert azt már rögtön leszedi,a torrentet meg sokszor nem seedelik.

2011. júl. 1. 11:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!