Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Milyen routert vegyek? Van...

Milyen routert vegyek? Van valamilyen tulajdonság amire figyeljek oda? Fontos szempont hogy könnyű legyen beüzemelni, nem nagyon értek hozzá

Figyelt kérdés

UPC-s netem van, 2géghez kellene, az egyik gépben viszont nincs WiFi, szóval ahhoz vezetékesen...

jaa és egy 3szobás lakásba lenne (ez még gondolom fontos)(:


2011. júl. 8. 10:41
 1/6 anonim ***** válasza:

2 márka jöhet szóba, TP-Link, Linksys.

Linksys drágább, viszont jobb is (mivel a Cisco gyártja), de a TP-Link sem mondható szarnak.

Írhatnál árlimitet, mert van különbség egy 10k-s és egy 50k-s router között.


Itt amúgy ajánlanak mindenféle routert:

[link]


Mostanában vettem egy TP-Lnik WR941ND-t (prohardver-en ajánlott ez is), és eddig teljesen elégedett vagyok vele, és hihetetlen könnyű beállítani (ipon.hu-n írják is kommentbe).

2011. júl. 8. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

TPLINK a befutó nálam. Gyorsan reagáló jó adminisztrációs felülete van. A Linksys nekem csigabiga.

Nem a szobák száma a lényeg önmagában,hanem ,hogy mi van a falban és milyen vastag,de nem hiszem hogy itt gond lenne.


Van egy QSS nevű "könnyű" wifi beállító is. A lényeg,hogy ha a routeren van egy QSS gomb, akkor úgy hozod létre a kapcsolatot,hogy berakod a router telepítő cd-t a gépbe és ott kéri majd,hogy nyomd le a QSS gombot a routeren. A gép ezek után beállítja magát.

[link]

2011. júl. 8. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

hát minél olcsóbban akarnám megúszni a dolgot, 10ezerig gondoltam.

többet nem szívesen költenék rá, mert szerintem nem tudnám kihasználni az ilyen profibb routereket, mivel csak egy átlagos felhasználó vagyok, egyáltalán nem mondhatnám hogy egész nap megy a gép nálam


de amúgy mit tud egy drága router, amit egy olcsóbb gyengébb nem? miben érezném a különbséget?

2011. júl. 8. 11:09
 4/6 A kérdező kommentje:

A falak azok téglából vannak! bár talán az egyik beton.. nem tudom melyik a rosszabb vagy jobb


Ja meg olyan kérdésem lenne, h pl találtam a neten már 4000ezerért is egy TP-Link mbps-t! az nagyon gyengus? csak pénzkidobás lenne?

2011. júl. 8. 11:17
 5/6 A kérdező kommentje:
54mbps*
2011. júl. 8. 11:18
 6/6 anonim ***** válasza:

Nagyobb hatótávolság, nagyobb sávszél, erősebb antennák, stb.

De az otthoni használatra felesleges, inkább cégeknek/iskoláknak, egyéb létesítményeknek kell erős router.


Akkor a TP-Link WR941ND-t ajánlanám ismét, 8-9k között árulják, és mindent tud, QSS is van rajta, tehát egyszerű

2011. júl. 8. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!