Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » 2 gépet hogyan köthetek össze...

2 gépet hogyan köthetek össze legolcsóbban és legegyszerűbben?

Figyelt kérdés
Nos, van egy laptopom (Acer Travelmate 5310), és egy Imacom. A netem ilyen hordozható ún. "mobile-net", ilyen netstickes, usb-be dugós kütyü. Próbáltam első körben létrehozni wifis hálózatot. Műödött is a dolog odáig, hogy az imaccel már tudtam a laptopban kotorászni, de az internet istennek se jött át (egyébként változós IP-címes a netem). Aztán a netsticket inkább az imachoz csatlakoztattam. Az simán osztja a netet a wifin, csak az a baj, hogy jelszó, minden nélkül. Ami meg nem jó, mert azt szeretném ha csak én férek hozzá a netemhez, és ezzel a 2 géppel. Na most a wifis beállítást már kezdem feladni. Normális, használható kábelem sincs, csak 1000 Ft-om. A kérdés tehát, milyen kábelt vegyek belőle, amivel a legegyszerűbben összetudom kötni a 2 gépet az internet megosztása érdekében? Mit tanácsoltok?
2011. júl. 18. 21:26
 1/2 anonim ***** válasza:
Ugye ez most vicc akkor add el a MAC-et megveszem tőled 20000Ft ért és lesz kábelra pénzed sőt egy router is kijön belőle
2011. júl. 18. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

UTP Cat5 vagy Cat5e vagy Cat6 kábel jó (elvileg cross link kell ilyen esetben, de gyakorlatilag ma már mindegy, jó lesz valószínűleg a patch is). Ezek (ha megfelel a sima szürke/fekete színű) bőven 1000 alatt vannak ~ 2-3m-es hosszig.


itt lehet ilyeneket találni pl.:

www.aqua.hu (Termékek->KELLÉK,KIEGÉSZÍTŐ->Kábelek->UTP)

www.edigital.hu (Kábel,csatlakozó->UTP kábel,csatlakozó)

2011. júl. 18. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!