Kezdőoldal » Utazás » Európa » Angliában élők! Hogyan tudok...

Angliában élők! Hogyan tudok Angliából a legegyszerűbben (és legolcsóbban) pénzt küldeni Magyarországra?

Figyelt kérdés
Néhány héten belül költözök. Au pair leszek, tehát bankszámlát nem feltétlenül csináltatnék, de ha érdemes, akkor persze fogok. Van magyar bankszámlám, a pénzt kézbe fogom kapni, úgyhogy tényleg nem tudom, merre érdemes indulni, hogy a legolcsóbban megússzam a pénz hazaküldését.
2011. szept. 5. 19:39
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
lehet nemzetközi bankos átutalást csinálni, mondjuk, az sincs ingyen. azt hiszem, 20 font talán 1000 fontig. Wester Unionhoz ne menj, azok nagyon drágák, ha jól emlékszem, százalékban volt az ár. de csináltass inkább bankszámlát, azzal csak jól jársz. és persze, lehet borítékban is feladni, és reménykedni..munkatárs csinálta, megérkezett, de én inkább nem ajánlom.
2011. szept. 5. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Nekem van kint bankkártyám.Kértem társkártyát,és azt haza küldtem.A pénzt a bankkártyára tettem,és a társkártyával otthon is bármikor le tudták venni.Csak a napi valutaárfolyamot vonja le..(Hsbc)
2011. szept. 5. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

A válasz megírásának időpontja: ma 20:21


szerintem is ez a legjobb es legolcsobb es legbiztonsagosabb megoldas.

A Westen Union 10% koruli dijat szamit fel, a bankok kozotti atutalas a magyar bankok miatt szinte elkepzelhetetlen (akar 3 HONAPig is ulnek a penzeden, kamatot nem adnak, ha reklamalsz, meg nekik all feljebb, de nalam megtortent, hogy megprobaltak letagadni, hogy naluk van a penzem...), bar elvileg szinten 8-10%-os dijjal dolgoznak, a postai boritekban kuldest egyszeruen kirohogom, mint otletet...

Szerintem a 20:21-kor valaszolonak van igaza - es en is ezt csinalom: tarskartyank van.

2011. szept. 5. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
A bankban is 20 font, mint a Western Unionon keresztül, csak a bankba be kell jelentkezni, a Westernt meg akkor használod, amikor akarod. Ha több évig itt akarsz maradni, akkor érdemes bankszámlát nyitni. Viszont au-pair fizetésből örülhetsz, ha a mindennapjaidra futja majd, nem fogsz tudni hazaküldözgetni. Az au-pair fizetése elmegy a kajára (mert hiába ígérnek ellátást, rólad mindiig megfeletkeznek) meg az utazásra és a családok kb 80%-a még a vaskos tandíjjat sem fizeti. Valamint a 80%-uk a repjegyet sem veszi meg neked.
2011. szept. 5. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

nekem nem vonnak le 20 fontokat.

A társkártya otthon van.Amit ráteszek pénz Angliában azt otthon le is tudják venni.Csak a mindennapi valuta árfolyamot kell nézni..ennyi..

Teljesen mindegy hogy a társkártya a zsebemben van vagy Magyarországon.Nincs banki átutalás,mert ugyanaz a bank,ugyanaz a számla..csak két kártya.

2011. szept. 5. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Tudom sok a kérdés, de mi kell ahhoz, hogy kint bankszámlám lehessen? Ugyanis az au pairkedés kulturális csereprogramnak minősül, tehát sem adóznom nem kell, sem a lakhelyem nem lesz bejelentve. :S


Úgyhogy nem tudom, ez mennyire fog működni. Tudtok erről valamit?


Tényleg ingyenes a bankszámlaigénylés?

2011. szept. 5. 21:17
 7/16 anonim ***** válasza:
En ugy emlekszem,hogy ingyenes,de kell kb.10fontot tenni a bankszamlara.hat egy nagycsomo mindent fognak kerdezgetni,de az,csak olyan forma.tolem meg azt is kerdeztek,hogy mi a hobbim:-)(komolyan).
2011. szept. 5. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Es hova megy dolgozni,ha megkerdezhetem?
2011. szept. 5. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Londonba (Clapham városrész)
2011. szept. 5. 23:25
 10/16 anonim ***** válasza:

Én a napokban nyitottam új bankszámlát a Lloyds TSB Banknál.(van egy másik bankszámlaszámom de oda a mellékállásomból származó fizetést utalom)

Szóval ami kell a bankszámlanyitáshoz.

-útlevél

- bejelentett lakcím (vagy egy lakcím ahová tudják küldeni a leveleket,később a kártyát is.) Nem kérnek semmi lakcím igazoló szelvényt csak legyen egy lakcím

- feltesznek pár kérdést.PL: hol fogsz dolgozni? mennyi lesz a várható bevételed amit a számlára utalnak.

- teljesen ingyenes.

Fel fognak ajánlani több kártya lehetőséget,De te csak kérd a sima egyszerűt.A többinél olyan opciók vannak hogy pl: havi 10 fontot fizetsz és ezért lehetőséged bizonyos dolgokra.(nekem azt ajánlották hogyha van autóm akkor ingyen kijön a sárga angyal.

Vagy havi 20 font és még jobb ajánlatot kapsz..

De ha nincs rá szükséged csak megköszönöd az infót és azt mondod,hogy neked a sima egyszerű bankkártya kell.Azon nincs semmi extra opció,de nem is kell semmit fizetni havonta.

Az első bankszámlámat a barclays banknál nyitottam. Ott nem erőlködtek velem..

A lényeg hogy azt mond,hogy van melód,és átutalással kapod a pénzed.(lódíts egy kicsit.

Ha megkérdezik hogy mennyi pénzbevételre számolsz akkor mondj egy kicsivel többet.Mondjuk és a mellék állásomnál tudtam hogy havi 400 fontot fogok keresni,de azt mondtam hogy havi 600 font körül lesz a bevételem.(biztos ami biztos)

A bankkártya használata is ingyenes.

2011. szept. 5. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!