Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Megbüntethetnek, hogy a...

Megbüntethetnek, hogy a teszveszen vettem valamit, de aztán nem vettem fel a kapcsolatot az eladóval?

Figyelt kérdés
Azt hittem,h postai úton is lehet fizetni,de banki átutalást akart,mivel kiskorú vagyok, nincs bankkártyám.Egyszer sem irtam vissza az e-mailjeire,megilyedtem.légyszi segitsetek.Lehet ebből rendőrségi ügy?Butaságot kérdezek?
2009. ápr. 2. 19:11
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
nem lesz belőle semmi...megjegyzem sajnos, a tököm televan az ilyenekkel, már 4-edszerre adtam el egy telefont, de most sem sikerült felvenni a kapcsolatot a vevővel. Megkárosítod az eladót mind időben, mind pénzben.
2009. ápr. 2. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Sajnálom,én ezt nem tudtam,és tényleg meg akartam venni a holmit.Köszönöm a válaszodat!
2009. ápr. 2. 19:51
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, az eladók sokszor rugalmasak, ha elmondod neki hogy mi van, lehet hogy elfogadja az átutalást.


A másik, hogy a szüleid nem tudhatnak róla, talán segítenének, hiszen azért vannak a szülők. Persze ha titkos dolgot veszel, vagy nem vagytok jóban, az más.


A harmadik, hogy ha elmúltál 14, akkor ha jól tudom önállóan nyithatsz bankszámlát a neveddel, és igényelhetsz netes hozzáférést, de arra vigyázz, hogy ha nincs jövedelmed, akkor inygenes számlát nyiss. Sajnos bizonyos számláknak fenntartási díjuk van, havi párszáz Ft, de előbb-utóbb ha nem teszel be semmit, akkor nemhogy 0-ra, de mínuszba mész.

Járj utána bankfiókokban, de ehhez is kérhetsz szülői segítséget.

2009. ápr. 2. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem, hogy lenne belőle rendőrségi ügy, viszont kapsz egy jó nagy leminősítést és ez nem fog éppen az előnyödre válni.

Elég tuskó dolog, hogy egyáltalán nem válaszolsz a leveleire.

A másik dolog, hogy ott van a termék leírásánál, hogy milyen fizetési módok vannak.

Pl átutalás, személyes átvétel, utánvét.

Átutaláshoz nem kell bankkártya, elég egy számlaszám amiről utalsz egy másik számlára.

Vagy lehet még olyan is, hogy csekken fizeted be a számlára a pénzt. Kb úgy, mint a villanyszámlát.

2009. ápr. 2. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Próbálj beszélni az eladóval, ha normális, megértő lesz, és nem lesz baj, ha ebből ügyet csinál, egy gyerekkel szemben, akkor nem érdemes vele foglalkozni, egyébként pedig inkább menj át a Vaterára, normálisabb hely, főleg az ilyen konfliktusok esetén.
2009. ápr. 2. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nézd: én ismerek egy történetet, a srác 40ezerért akarta feltenni a videókártyát és véletlenül 4ezerért tette fel. Nos rögtön meg is vette valaki villámáron. A srác úgy gondolta majd eltűnik a semmibe és nem fogja neki odaadni. A regisztrációkor azonban elfogadol egy szabályzatot (ami több oldal és senki nem olvassa el) , de benne van hogy köteles vagy neki odaadni bla bla. A lényeg az hogy behajtották a srácon a videokártyát. De hallottam pl a 40forintos szekrénysorról is (véletlen 40ft-ot írt be 40ezer helyett.)
2009. ápr. 2. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
nem csak átutalni lehet az összeget, hanem a bankba be is tudsz fizetni a következőképpen: Elkéred az illető bankszámlaszámát, és megkérdezed, hogy melyik bankban van a számlája. Felkeresed a legközelebbi bankfiókot (fióklistát keress a bank weboldalán) és húzol egy befizetés ccédulát. Odaadod a bankban a csajnak a papírt, hogy erre a számlaszámra szeretnél befizetni x forintot, és 1 perc alatt az illető számláján lesz a money. Ez még jobb is, mint az átutalás , mert nem ül rajta a bank 1-2 napot, hanem pillanatok alatt odaér a pénz...
2009. ápr. 2. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2009. ápr. 2. 21:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!