Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Routerembe szeretnék belépni...

Routerembe szeretnék belépni és beállítani, de ez valahogy lehetetlennek tűnik, ja és internet se ártana a másik gépre, de az se akar valahogy összejönni, magyarán: túl nagy a kusza, valaki segítene?

Figyelt kérdés
TL-SF1005D(ver:5.2) típusú TP-Link routerem van amibe diginet és 2 gép, egy laptop (LAN) és egy asztali gép (LAN) csatlakozik. Valami tudna segíteni, hogy pontról pontra hogy állítsam be, mert nagyon nem akar összejönni, pedig már tudásom szerint mindent megpróbáltam...
2011. júl. 24. 11:52
 1/5 anonim ***** válasza:

A böngésződ legfelső sorába írd be, de csak ezt: 192.168.1.1

Ekkor előjön a TP-Link ablaka. Az első ablakba beírod a Routeren található nevet és jelszót. Aztán rámész a Quick setup-ra, itt látod, hogy a kapcsolat típusa PPPoE, next, itt megadod az internetszolgáltatótól kapott nevet és jelszót, next és finish. Itt látod a kapcsolatodat. A networknál látod a gép IP-címét és egyebeket.

2011. júl. 24. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha még mindig van gondod, csak írjál, mert nekem ugyenezek vannak: 2 gép, Diginet, Router stb.
2011. júl. 24. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

igen ezt már kismilliószor beírtam meg még 2.1 meg 0.1 el is de semmi, 1x bejött valahogy egy ipconfig/release után, de akkor meg nem fogadott el semmilyen jelszót (admin+admin,admin+1234,tp-link+admin)

A fura, hogy tegnap volt net mind a 2 gépen, de most csak a laposon van. A másikon meg még délelőtt a torrenten láttam a seed/peer listát de se le se fel nem töltött, egy oldalt meg képtelen volt behozni a böngésző. szóval teljesen tanácstalan vagyok. Szerintem a routerrel lesz gond, de lehet van megoldás csak még nem jöttem rá

2011. júl. 24. 18:24
 4/5 anonim ***** válasza:
Igen, először Admin, Admin, de aztán a Digitől kapott jelszót kell beírni. Az sem megy? Először csak egy gépet kell beállítani, mégpedig azt, amelyikkel közvetlen kapcsolat van a routerrel. Egyelőre a másik gépet nem kell rákapcsolni.
2011. júl. 24. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Itt egy link, ez talán segít: [link]
2011. júl. 24. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!