Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mért nem megy a net a telómon?...

Mért nem megy a net a telómon? (router probléma)

Figyelt kérdés

A router (+wi-fi) a gépemhez nagyszerűen remekel.A problémám a következő:

A telefonom minden wi-fit érzékel csak az itthonit nem. Pontosabban kiírja, hogy 'Nyílt Wi-Fi hálózat elérhető, ám a kis wi-fi jel helyett a felső sávban egy kérdőjeles wi-fi jel jelenik meg. Mit lehetne csinálni a routeremmel, hogy a telefonomon is jól működjön (persze úgy, hogy a gépemen is tökéletesen fusson)?

A válaszokat előre is köszönöm!


2011. júl. 27. 09:36
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha nem keresteted a telefonnal, hanem megadod neki a wifi elérésed, akkor sem jó?

Arra gondolok, hogy új wifi kapcsolatot csinálsz, beírod az SSID-t kézzel, meg a jelszót, aztán kapcsolódsz.

Lehet, hogy úgy van beállítva a routered, hogy nem broadcast-ol tehát keresni kell manuálisan a jelet.


Lehet, hogy hülyeség, de kipróbálnám a helyedben.

2011. júl. 27. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Mindenképp megpróbálom. De másol (pl suliban, buszmegben) automatikusan felismeri a jelet és már netezhetek is! Remélem így működni fog.
2011. júl. 27. 09:47
 3/7 A kérdező kommentje:
Viszont a gépem is automatikusan felismeri a routert, nem kell rákeresni! Csak telepítem a szoftverét és már kész is. De rákeresni sosem kellett!
2011. júl. 27. 09:49
 4/7 anonim ***** válasza:
Persze, ha a gépeden már be lett állítva egyszer, hogy melyik wifi-hez kapcsolódjon, akkor azt megtalálja. Ha teljesen új lenne neki a router, akkor szerintem ugyan úgy viselkedne, mint a telefonod. A nyílt wifi-k meg szórják a jelet, azokat megtalálja a telód. Pont ezért gondoltam arra, hogy lehet, a te routered rejti a jelet.
2011. júl. 27. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy hülyén hangzik, de hol találom az SSID-t és a jelszót?
2011. júl. 27. 10:15
 6/7 anonim ***** válasza:

Az SSID, az a Wifi-d neve. Ha egy bevásárlóközpontban például rá akarsz csatlakozni a WiFi-re, akkor amit a teló kilistáz neveket, azok az SSID-k.


A jelszót meg te tudod. :) Bár, ha otthon nyílt WiFi-t csináltál, jelszó nélkül, titkosítás nélkül, akkor azt sürgősen állítsd át.

2011. júl. 27. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Sajnos így se sikerült. :( Még a router beállításait is próbálgattuk, de úgy sem működött. Ez így elég rossz, hogy van egy jó telefonom, de nem tudom kihasználni.
2011. júl. 27. 14:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!