Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan tudom bekapcsolni...

Technor kérdése:

Hogyan tudom bekapcsolni távolról a számítógépem?

Figyelt kérdés
A bökkenő az egészben hogy elvileg ehez állandó IP cím kellene ami nekem nincs mivel diginetem van és ez ilyen betárcsázós net. segítsetek légyszi
2011. júl. 28. 23:56
 1/8 anonim ***** válasza:

Sehogy.

Távolról tudod irányítani, de bekapcsolni nem (mivel ahhoz fizikailag kell megnyomnod a bekapcs gombot, erre nincs program).

2011. júl. 29. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
egy 5 méter hosszú vasrúddal esetleg meg lehet próbálni
2011. júl. 29. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

[link]


Bár ezt úgysem fogod tudni összehozni, ha szerinted a digi "ilyen betárcsázós".

2011. júl. 29. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
elvileg meglehet. olvass utána. hiába ki van kapcsolva a gép nincs áramtalanítva és a hálókártya akkor is képes fogadni adatokat. ha 1 bizonyos adatot érzékel jelet küld az alaplapnak ami bekepcsolja a gépedet.de ezt a bizonyos jelet IP cím alapján lehet küldeni. és én nekem pont ez a gondom hogy mivel nincs fix IP címem ki lehet e esetleg valamilyen programmal kerülni ezt a dolgot? de azért köszönöm segítségeteket
2011. júl. 29. 03:52
 5/8 A kérdező kommentje:
azért megpróbálhatnátok elmagyarázni
2011. júl. 29. 06:44
 6/8 anonim ***** válasza:
Wake on Lan-os hálókártyával, routerrel (ami tartja a netet akkoris ha a gép ki van kapcsolva), és egy kis tudással még ADSL-en is működik a távolról bekapcsolás. Ez tapasztalat, mert a saját gépem is így működik. A routernek tudnia kell valamelyik Dyndns szolgáltatást kezelni, hogy bármikor egy domainnel el tudd érni, tudnia kell portot továbbítani a belső hálózat felé (9-es port), valamint tudnod kell a hálókártyád MAC címét.
2011. júl. 29. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"elvileg meglehet. olvass utána. ..." Kedves, hogy felhívod a figyelmem arra, amit eredetileg én mondtam neked. Én a szakmai felkészültségedre gondoltam, mint kizáró tényező.


A "hogyan érjem el a gépem, ha változik az IP-m?" probléma egy DNS szolgáltató a megoldás: [link]


Annyit segítek, hogy szükséged lesz egy routerre. Anélkül nem fog menni, hiszen valaminek továbbítania kell a magic packetet MAC cím alapján.

2011. júl. 29. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ha szépen megkérlek titeket el tudnátok magyarázni lépésről lépésre hogy mit csináljak, és hogyan csináljam?!
2011. júl. 30. 07:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!