Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Kaptam néhány e-mailt és msn...

Kaptam néhány e-mailt és msn üzenetet egy bizonyos e-mail címről. Sajnos ezek nem voltak túl barátiak (inkább mocskolódók). Segítsen valaki, hogy hogyan tudom megtalálni a küldőt?

Figyelt kérdés
Gondoltam az IP cím visszakeresésre de fogalmam sincs hogyan kezdjem!?
2009. ápr. 6. 20:48
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Email cím alapján sehogy sem tudod. Bárki bárhonnan regisztrálhat magának email címet és küldhet üzenetet, akár egy internet kávézóból vagy nyilvános könyvtárból is.


Éppen ezért az IP azonosítása sem segít. Főleg hogy legtöbb magánszemélynek dinamikus (folyton változó) IP címe van, és ezt az ISP-k nem adják ki, csak hatóságoknak, nekik is csak nagyon jól megindokolt esetben, ha mondjuk bűncselekménnyel gyanúsítható valaki. Egyéb esetben nem fogod megkapni az IP cím tulajdonosának az adatait, mert az adatvédelmi törvény tiltja.


Tulajdonképpen az IP cím is személyes adat, és ha az után nyomozgatsz, felér egy kémkedéssel. Úgyhogy vigyázz, nehogy a végén te járj rosszul.

2009. ápr. 7. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!