Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Van internetem, van routerem,...

Van internetem, van routerem, a laptopom képes fogadni a wifit, a desktopomon tudok internetezni. Mi kell még ahhoz, hogy a desktopomról vezetéknélküli internetet szolgáltathassak a laptopomra?

Figyelt kérdés
2011. júl. 29. 07:41
 1/6 anonim ***** válasza:
Azt nem írtad, hogy a routered wifis-e. Alapvetően a routerrel kéne kapcsolatot teremtened.
2011. júl. 29. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 legendavagyok01 ***** válasza:

UTP kábellel össze kell kötni a modem ethernet portját a router wan portjával. A számítógépet pedig a router lan1-es portjára kösd.

(a nevek a portokhoz oda vannak írva)

Most a gépen a böngészőbe be kell írni a router ip címét, ami mondjuk tp-link-nél 192.168.1.1 kell legyen (egyébként típusfügő, ott a router alján).

Ilyenkor kell felhasználói nevet és jelszót kérnie, ami sok esetben mindkettőnél admin, de szintén fel van tüntetve a routeren.

Most már be kellene lépni a menübe, ahol el lehet végezni a beállításokat.


Részletes segítség:

[link]


illetve a routered használati utasítása, ha nincs papíralapú, akkor a hozzáadott cd-n pdf.

2011. júl. 29. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Legendavagy sztem félreértetted, vezetéknélkül, levegőben volt a kérdés lényege, lapitopira.
2011. júl. 29. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 legendavagyok01 ***** válasza:

Na most, wifit szeretne. Ha wifi routere van, akkor amit leírtam.

Ha viszont nem wifis, és az asztali gépről szeretné megosztani a netet (mondjuk egy adapterrel), az elég hülyeség, mert miért menjen az asztali gép+adapter kell, beállítani is nehezebb.

Akkor kicserélném wifi routerre már 3-4 ezer forinttól.

Ha még mindig félreértem, akkor magyarázza el valaki, mert reggel van...:)

2011. júl. 29. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Legendavagyok, nagyon köszönöm ezt a kimerítően részletes választ, megpróbálom ezt, amit mondtál. A router wifis, és már - szerintem szakszerűen - rá van kötve a desktopra.
2011. júl. 29. 08:10
 6/6 A kérdező kommentje:
Van vezetéknélküli internetem! Köszönöm Legendavagyok!
2011. júl. 29. 08:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!