Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan kell router segítségéve...

Hogyan kell router segítségével 2 gép között hálózatot létesíteni? Csak sima helyi hálózatot, fájlmegosztás miatt!

Figyelt kérdés
Valahogy megcsináltam, de a fájlokat nem a helyi hálózati részhez teszi, hanem az "internet" kapcsolati fül alá...:S
2009. ápr. 11. 16:34
 1/6 anonim ***** válasza:

Tehát internet van, csak file megosztás kéne. Mondom:

Jobb klikk, tulajdonságok a megosztani kívánt mappára, majd beírod, hogy a hálozaton mi legyen a neve, s hogy mi legyen maga a hálózatnak a neve. Ezután ok, vársz, míg betölt, aztán vagy megnyitod a "hálózati helyek" mappát, vagy egyszerűen a címsorba beírod a hálózatod nevét. PL:

Mappa, vagy meghajtónév: My files

Hálózat neve: OTTHON

De ezután mindenhol a saját hálózat nevedet add meg(itt: otthon), mert különben nem fogod őket megtalálni. Remélem, érthető voltam. Ha kell még help, szólj! :)

2009. ápr. 11. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Két gép közé router-t? Internet nélkül? Minek?

Ágyúval verébre. Elég egy crosslink kábel.

Az az "Internet" meg "Kapcsolati fül" dolgot nem is értem.

Egyébként milyen oprendszer?

2009. ápr. 11. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ, kedves első, sokat segítettél!! Második válaszolónak: van net, csak a 2 gép közé akartam még pluszban hálót, h egymást is lássuk! Am XP SP 3 Köszönöm a válaszokat!!
2009. ápr. 11. 21:26
 4/6 anonim ***** válasza:
Bocs, egy lépést kihagytam. A hálózati helyek mappában van egy hálozati beállkítás varázsló. Arra menj rá! Ott lesz egy olyan pont, ahol vab azthiszem 4 lehetőség. Jelöld be amelyik így néz ki: Kapcsolódás olyan gépre, amelyen nincs internet. (tudom, hogy van interneted, csak ha egyszer már be van állítva, nincs értelme mégegyszerátfutni rajta). Itt add meg a géped nevét(pl. "gep1") majd a hálózat nevét(itt: OTTHON). Most mivel egy iszonyú régi gépen dolgozok, nem tudok mindent részletesen elmagyarázni. Ha ezzel megvagy(mindkét gépen), akkor az előbb leírtak szerint állítsd be a mappát/meghajtót. Jobb klikk, tulajdonságok, megosztás, tudod a kockázatot, ezután pedig írd be a nevét, ahogy megjelenjen(pl. Shared docs), meg a hálózatot(itt: OTTHON). Ennyi lenne.
2009. ápr. 12. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha van net, akkor gondolom, mindkét gépen van.

XP esetnén nagyon egyszerű. Az a lényeg, hogy egy munkacsopoerban legyenek (pl.: MSHOME) aztán az egyik gépen megosztod a mappát (jobb klikk -> "Megosztás és biztonság" -> megosztás fül -> "Ha tisztában van..." -> "Fájlmegosztás engedélyezése" -> Pipát az "A mappa megosztása..." itt beírsz egy nevet aztán OK.

A másik gépen meg csinálsz egy parancsikont (pl.: \\gép_neve\megosztás neve\) és kész is. Ennél egyszerűbb nincs.

2009. ápr. 12. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!! Sikerült!! :)
2009. ápr. 12. 14:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!