Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért nem kapom meg a megfelel...

Miért nem kapom meg a megfelelő sávszélességet?

Figyelt kérdés
Volt egy 2 megás netem és múlthét csütörtök átváltottam egy 5 megás netra ma 9 óra fele jött a telefon hogy az új internet csomagot aktiválták,na mondom megnézem a speedtest-en hogy mennyi lett se sebesség és ez lett az eredmény: [link] és a 2 megás netnél pedig még ez volt a speedtest eredmény: [link] Most akkor minek fizetek 3 ezer forinttal többet azért mert 0.31 megabittel több lett a letöltési sebesség?Na most akkor a kérdésem az hogy várni kell vele még hogy felgyorsuljon van délután menjek be a szolgáltatóhoz és panaszkodjak?
2011. aug. 22. 11:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Aramtalanitsd a modemet, varj ~2percet, majd kapcsold be. Has felhivtak, es ezen is tulvagy, onnantol reklamalhatsz.
2011. aug. 22. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
áramtalanitottam de még mindig ugyan olyan
2011. aug. 22. 11:59
 3/14 anonim ***** válasza:

Ez nem jó mérés vagyis a mérés jó, de nem úgy kell értelmezni.

1. Ne Serbian és közted mérd a sebességet, hanem hozzád közel levő mérő központ és közted ez legyen országon belüli, távoli szerver és közted terhelt lehet valamelyik nemzetközi vonal, a leggyengébb láncszem határozza meg a sebességet, ezért távoli országbeli szerver és közted lassú lehetne a kapcsolat gigabites internettel is.

2. Ne használja semmi a netet, csak a speedtest.

2011. aug. 22. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
gyulán lakok és egy Szegedi szerveren mérte de próbáltam a nyíregyházin,miskolcin és a pestin is de ugyan annyi a sebesség,ha a szoftverbazisról töltök valamit akkor is 2 megabittel tölt
2011. aug. 22. 12:35
 5/14 anonim ***** válasza:

Belgrade-t akartam írni Serbian helyett, de javítani nem tudom, a lényegen nem változtat.

Ha így is sem lenne meg a kellő sebesség, akkor nem szokták reklámozni, de van garantált sebesség és van maximális sebesség, csak a maximálist szokták mondani a másik csak apró betűvel, elvileg nem követnek el szabálysértést ha a sebesség eléri a garantált sebességet ami töredéke a maximálisnak. A sebesség a kiépítettségtől , a torrent-elő ugyanazon a szolgáltatónál lévő szomszédok lététől, nem lététől függ.

2011. aug. 22. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Nem arra céloztam hogy ne panaszkodj csak a tényeket írtam le.
2011. aug. 22. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
csak hát amikor még 2 megás netem volt pont megkaptam a 2 megát moat hogy 5 megás netem van ugyan úgy 2 megát kapok csak 3 ezer forinttal többet fizetek, garantált sebesség így meg úgy ha többet fizetek érte akkor gyorsabbnak is kell lennie,ráadásul már vissza se tudom csökkenteni 2 megára mert már van rajta 1 év hűség
2011. aug. 22. 12:47
 8/14 anonim ***** válasza:

12:47

Szóljál nekik, rosszabbul nem jársz mintha nem szólnál.

Nem kizárt, hogy megoldják.

2011. aug. 22. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Mindenfelekeppen reklamalj, mert mielott telpitenk a gyorsabb netet, leelenorzik, hogy birja-e a vonal.

Szoval, nalad valami gond van, szepen bejelented, meg szebben kijonnek, elharotjak, es mindenki mosolyog. Nalam ez volt, pedig volt, hogy a szakik egy heten keresztul jottek, mertek, javitottak.

2011. aug. 22. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

és nem lehet az hogy valamit állítanom kell?Pl.: a WiFi routerbe? Egyébként az is lehet a baj hogy úgy van megcsinálna a net hogy az utcáról bejön egy telefon kábel az belemegy a szűrőbe onnan az egyik megy a telefonba a másik úgy megy az internetbe hogy kijön egy telefon kábel aztán be van ragasztózva szigetelő szalaggal úgy hogy egy enthernet kábel szerűséggé van átalakítva utána a modem előtt van egy doboz szerűség ami megint telefon kábellé alakítja.Talán képekkel egyszerűbb lesz.

Itt a DSL szürő és lehet látni a ragasztózott részt hogy a telefon kábelből enthernet kábel lesz: [link]

Itt az ethernet kábelből megint telefon kábel lesz: [link]

És itt belemegy a modembe: [link]

[link]

Az nem oldaná meg a problémát ha ezt az egész netes vezetéket megcsinálom hogy hogy a szűrőtől a modemig végig csak egy telefonkábel legyen?

2011. aug. 22. 14:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!