Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogy tudom megosztani az...

Hogy tudom megosztani az internetet win7 alatt UTP kábellel?

Figyelt kérdés

Tehát: a számítógépen win7 oprendszer van, és egy wireless stick-en keresztül csatlakozik a router-hez, ami messze van. Viszont van egy smart TV-m, amire rá lehet kötni a netet. Stick-el nem lehet, csak a sajátjával, ami drága, ezért próbálnám UTP kábellel, úgy, hogy a gépet kötöm össze a TV-vel. A kérdés: hogy tudom a TV-re megosztani a netet, amit a gép használ?

A válaszokat előre is köszi!


2011. szept. 7. 08:51
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Vezérlőpult > Hálózati kapcsolatok résznél bemész az adapterbeállítások szekcióba, ott kiválasztod a stickedet, amely a netre kapcsol, jobb klikk rá, majd tulajdonságok, ott a megosztás fület választod, majd kijelölöd a LAN-csatolód, amelyen tovább akarod osztani. A pipákat értelemszerűen beállítod, majd leokézod. A W7 mindent be fog állítani, így ha a másik eszközt csatlakoztatod, és DHCP-n tud IP-t kérni akkor fog is kapni, és működni fog az internet.
2011. szept. 7. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy hülyeség, de nem lehet, hogy fordítós UTP-kábel kell?

(két gép direkt összekötéséhez UTP-n keresztül pl. biztos az kell. Lényegében az UTP-ben menő négy ér közül kettőt megcserélnek.)

2011. szept. 7. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!