Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért nem áll össze a PC-Lapto...

ERDÉLYI LAJOS kérdése:

Miért nem áll össze a PC-Laptop hálózat?

Figyelt kérdés
Azt írja ki a vendég gép,hogy nem tudja feloldani a szerver DNS címét.A routeren/TP-LINK) keresztül jön a net a gazdagépre,a laptopon is magas a térerő,kiírja a router Ip címét,alapértelmezett átjárót stb.Hozzáadtam a tűzfal kivételeihez a böngészőt. A WINS hiányzik . Hol kell még állítani? Kábelnetem van DHCP-vel kiosztott IP címmel.
2011. okt. 12. 19:10
 1/3 anonim ***** válasza:

Mi ez a gazdagép-vendéggép dolog?

Nem routerről kapja mindkettő a netet?

Rendszerdátum helyes?

2011. okt. 13. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Lehet,hogy nem érthetően írtam le a dolgot,megpróbálom,bocs a konyhai nyelvért..Tehát bekötöttük a routert.A mi gépünk kábellel csatlakozik hozzá és van is netünk. A routert automatikus beállítási móddal állítottuk be. A laptopot USB "kütyüvel" szeretnénk netezésre bírni(a lányom csatlakozott vele a kollégiumban tehát ez jól működik). Azt írja,hogy a jelerősség kiváló,de nem talál hálózatot ill nem tudja a kért oldal dns -ét feloldani.. A gazdagép, vendéggép dolog már a próbálkozásokból jött, mert próbáltam a vezeték nélküli hálózat beállítását ott szerepelnek a kifejezések.Valószínűnek tartom, hogy a router beállítások nem megfelelőek,de nem akarom össze-vissza állítgatni. Gondoltam kérek egy kis segítséget nálam okosabbaktól.Ha tudsz segíteni megköszönném.
2011. okt. 14. 18:57
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha eddig nem állítottál a router wifi beállításain, akkor az sem biztos, hogy a saját routeredet látja a laptop.

Adj egyedi ssid-t, és a wireless security legyen wpa2 psk aes kódolással. Minimum 8 betü-jel password.

Ha ezek megvannak a notin erre az ssid-jű hálózatra csatlakozz, a win kérni fogja a jelszót.

Jelöld be, hogy automatikusan csatlakozzon, ha a hálózat elérhetö.

2011. okt. 15. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!