Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért lassabb az internet...

Miért lassabb az internet amióta lakásban lakunk és iptv-nk van?

Figyelt kérdés
Nemrég költöztünk lakásba, előtte kertes házban laktunk. Ott sima ADSL volt és mellette "tányéros" tv. Az internet nagyon stabil volt, nagyon ritkán volt vele gond, a feltöltés és a letöltés is a maximumon ment. Most hogy lakásba költöztünk, itt IPTV-nk van, mert az erkélyre nem lehet szerelni műholdvevő antennát. Azóta nagyon instabil az internet, eleinte sokszor újra kellett indítani a modemet, majd újrakábelezték a földszinttől ahol be van vezetve a telefonkábel egészen a mi lakásunkig, azóta nem szakad meg az internet, nagyon ritkán kell újraindítani a modemet, de a letöltés az 5 Mbit helyett csak 3-3,5 Mbit és a feltöltés is csak 0,1Mbit körül van, nagyon ritkán megy fel 0,5Mbit-re amire előfizettünk. Tudom hogy a garantált le és feltöltési sebesség 1Mbit / 0,1Mbit így nem igazán reklamálhatok, de akkor is zavar hogy a költözés előtt nem volt ilyen gond. Mi lehet szerintetek a probléma? Amikor ezt elmondtam a t-home ügyfélszolgálaton a hibabejelentésnél, azt a választ kaptam hogy ez azért van mert még nem elég kiforrott a rendszer de szerintem nem ez az igazi oka...
2011. okt. 21. 09:59
 1/1 anonim ***** válasza:

Gondolom, hogy az IPTV-hez és a nethez szükséges sávszélesség összességében nem áll rendelkezésre (ezért "nem elég kiforrott a rendszer") és ezért lassabb a net.


Számokkal (hasra ütve):

- IPTV igénye: 10 mbit

- net igénye: 10 mbit

Tehát összesen 20 mbit-es sávszélesség kellene, de a kiforratlan rendszer miatt csak 15 mbit-et tudnak adni.

2011. okt. 21. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!