Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Koliban saját internet?

Koliban saját internet?

Figyelt kérdés
A kolis internet eléggé problémás. Csúcsidőben szinte lehetetlen használni a leterheltség miatt. Úgy tudom ,hogy a kollégium nem fizethet elő magánszemélyeknek szóló internet csomagokra, de azt nem tudom ,hogy ez vajon az ott lakókra is vonatkozik e. Arra lennék kíváncsi ,hogy én mint a kollégium lakója beköttethetem e magamnak az internetet a kollégiumi szobába a saját használatomra? Hűség nyilatkozat nélkül lenne akármikor lemondhatnám ha arról van szó, a számlát meg utalással fizetném, így még az se a koli címére jönne.
2011. okt. 22. 19:17
 1/4 anonim ***** válasza:
Ezt elsősorban a koli gondnokságán, esetleg a kollégiumi osztálynál kell megérdeklődnöd.
2011. okt. 22. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
ha rádugnál a lapidra egy usb-s mobilnet stikket,már kész is volna a saját neted
2011. okt. 22. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Mobilnetten már én is gondolkodtam az az egy problémám van vele ,hogy nem találtam korlátlan adatforgalmú mobilnettet. Bizonyos mennyiségű adatforgalom után mindegyik drasztikusan lelassul azzal meg ugyan ott lennék és nem írtam de azért a szobán belül szét akarnánk osztani, amire nem lenne elég ha az adatforgalom korlátozott. Viszont ha egy normál kábelnettet vagy ADSL-et beköttetünk az fejenként egy ezresből megvan és az adatforgalom is korlátlan.
2011. okt. 22. 19:45
 4/4 anonim ***** válasza:

Ezzel az a baj, hogy a kollégium vezetősége nem valószínű, hogy beleegyezik abba, hogy te bekössed oda az internetet, mivel legjobb esetben is ehhez be kellene kábelezni a folyosó szobádig tartó szakaszát. A kábeleket persze fixen be kell helyezni, hogy ne legyen ronda, és ne zavarjon ott senkit, ami sok munka. Rosszabb esetben még kívülről a falat is meg kell fúrni, vagy a cserepeket meg kell bontani a bekötéshez.

Ha pedig meg is engedik, hűségidő nélkül 10.000 forint a bekötési díj, de ezért maximum csak 10 méter belső kábelt húznak, a többit neked kell állnod, mivel családi házakhoz és lakótelepi lakásokhoz van meghatározva ez a díj (ahol általában nem szükséges 10 méternél több beltéri kábel). Hűség nélkül ráadásul a havidíj is magasabb, ha 5 MBit/s-os csomagot kérsz, az legalább 6-7000 forint havonta. Ha kisebbet választasz, akkor ugyanott vagy, mint most, hogy lassú.


Gondolom otthon van korlátlan vezetékes neted, amiről hétvégén letölthetsz filmeket, zenéket stb. A laptopra ezeket fel tudod tenni, akkor van hétköznapra filmed. Ez mellé így elég egy 4, maximum 8 Gb-os mobilinternet csomag. 1 Gb körülbelül 800-1000 átlagos méretű weblap megtekintéséhez elegendő.

Ezeket a csomagokat hűségidő nélkül is megveheted:

[link]


Egyébként létezik olyan mobilinternet, ami ésszerű keretek között korlátlan:

[link]

Ha ennél aláírsz két év hűségidőt, akkor korlátlan böngészést és emailezést biztosít, ezen felül 20 Gb-ot használhatsz fel egyéb forgalomtípusra. Egyéb forgalomtípus pl. a webrádió, a YouTube videók nézésre, fájlok letöltése, ftp stb.

Ha nem írsz alá hűségidőt, akkor a böngészés és emailezés is bele számít a forgalomba, de a 20 Gb-t így is elég sok mindenre elég. Mivel nem vagy folyamatosan a kollégiumban, így csak 20 napig használod ezt havonta, az napi 1 Gb forgalmat jelent. Gondolom még tanulnod is kell, tehát nem lógsz rajta egész nap. Ha ennél a napi 1 Gb-nál többet szeretnél internetezni, akkor szerintem érdemes keresni egy olyan albérletet, ahol engedik, hogy beköttesd a vezetékes netet.

2011. okt. 23. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!