Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért írja ki Hírekhez, ha...

Miért írja ki Hírekhez, ha valakinek írtam a falára vagy kommentáltam a képét?

Figyelt kérdés
2011. nov. 5. 18:38
 1/4 2xSü ***** válasza:
Mert erre találták ki, ezzel a céllal tervezték.
2011. nov. 5. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
primitív vagy kedves válaszoló,szépen kérdeznek,ha a válaszhoz lökött vagy akkor minek szólsz be?
2011. nov. 5. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Csak azért kérdezem, mert másnál nem írja ki, nálam viszont igen. Ezért nem értem a dolgot.
2011. nov. 5. 22:16
 4/4 2xSü ***** válasza:

#2: Miért lennék primitív? Egészen pontosan a kérdésre válaszoltam. Arról nem tehetek, hogy valaki rosszul fogalmazza meg a kérdést, amiből nem derül ki, hogy egészen pontosan mit akar elérni, mi a probléma. (Az a gond, hogy látják a tevékenységét, vagy az, hogy nem látja másét? Hadd ne én találjam ki, mert ha rosszul sejtem meg a kérdés lényegét, megint csak én leszek leb…va.) A szó szerint vett kérdésre – miért – nincs jobb válasz. Ha van jobb válaszod a konkrét kérdésre, akkor meghajlok a kritikád előtt.


#3: Csak azért kérdezem, mert másnál nem írja ki, nálam viszont igen. Ezért nem értem a dolgot.


Az, hogy a kommentálás, falra írás megjelenik-e valakinek a hírfolyamában az a következőktől függ:

- Kommentálás esetén a kommentálás láthatósága megegyezik az eredeti bejegyzés láthatóságával. Ha X ismerősödnek lehetősége van megtekinteni az adott bejegyzést, akkor a kommentet is lehetősége van megtekinteni, így az is bekerül a hírfolyamba.

- Ha másnak a falára írsz, akkor egyrészt az is meghatározó, hogy a másik mennyire teszi láthatóvá a falára mások által írt bejegyzéseket, illetve leginkább attól függ, hogy a bejegyzésedet te magad mennyire teszed láthatóvá. (Lásd: láthatósági beállítások az üzenet írásnál, az „Elküld” gombtól balra.)


A kommentálásnál a fő problémát a következő eset jelenti: Te hozzászólsz Aladár bejegyzéséhez, amire Aladár válaszol is. Aladárnak van egy Béla nevű ismerőse. Béla megnézi Aladár bejegyzésének kommentjeit. Béla neked hiába nem ismerősöd, attól még látnia kell, mit írtál Aladár bejegyzésének kommentjéhez, hiszen ha nem látná, úgy találná, hogy Aladár magában beszélget. Ergo hiába szeretnéd te magad szabályozni, hogy ki lássa a kommentjeidet, ha meg tudnád tenni, eléggé kaotikus, következetlen állapotok alakulnának ki. Emiatt a döntő az, hogy Aladár az eredeti kommentjét kinek teszi láthatóvá. (Az oldalaknál, csoportoknál ugyanez a helyzet.)


Ha viszont olyan bejegyzést kommentálsz, amit csak Aladár ismerősei láthatnak, akkor a kommentálásodat is csak ezek a személyek látják, így a hírfolyamon is csak ezeknél a személyeknél jelenik meg.


Ha pl. publikus bejegyzésre akarsz reagálni, de el akarod rejteni bizonyos szemek elől a hozzászólást, akkor vagy személyes üzenetet írsz, vagy pl. megosztod a saját faladon az eredeti bejegyzést – a megfelelő privacy beállításokkal – és azt kommentálod.

2011. nov. 6. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!