Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Tudod, ha belépsz a gmail-edbe...

Tudod, ha belépsz a gmail-edbe, akkor utána a google meg minden a te neved alatt fog futni. Ez mire jó?

Figyelt kérdés
Szóval ha be vagy jelentkezve mondjuk a gmailedbe és mellette megnyitsz egy másik lapot és a youtube-ra felmész,akkor már oda is be vagy jelentkezve,meg ha guglizol,akkor meg oda..ennek mi értelme van?Miért kell mindig mindenhová bejelentkezve lenni?
2011. nov. 20. 19:29
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem kell, de ha belépsz a gmail-ba, akkor automatikusan beléptet mindenhová. Ez leginkább adatgyűjtésre jó, mert látják, hogy milyen dolgokra, zenékre, stb. keresel rá. Jobb esetben ezt csak arra használják, hogy a különböző oldalakon olyan reklámok, linkek jelenjenek meg, amik érdekelhetnek, a rosszabb esetbe inkább bele se megyek. Ha annyira zavar, akkor miután elolvastad a leveleidet, lépj ki a gmail-ból.
2011. nov. 20. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A Google tulajdonában lévő oldalakra nem kell pluszban regisztrálnod, hanem automatikusan hozzáférsz és belépést biztosít a felhasználói fiók megléte.

A Gmail és a Youtube is a Google-é, meg még jó pár szolgáltatás, ezért ezek beléptetnek. Ezek a pozitív érvek, az első válaszolónál a negatív.

2011. nov. 20. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

:) Igen az első a negatív a második a pozitív,de én is az első válaszoló érvelését osztom!

Egyrészről marketing tevékenységhez használják szerintem is,meg gondolom figyelik is az embereket.

Állítólag ezeknek a közértes pontkártyáknak is ez a lényege hogy figyeljék hogy mennyi pénzt költesz,mármint hogy kevesebbet-e mint a fizetésed,mert ha többet,akkor ugye honnan van plusz jövedelmed...

Ez az internet amennyire csodálatos dolog,az emberek annyira megtalálták a módját hogy hogyan lehet ezt is kihasználni és ellenünk fordítani...

2011. nov. 28. 20:54
 4/5 A kérdező kommentje:

Elfelejtettem mondani,hogy engem ebben az egészben az zavar hogy nem kínálja fel ezt a "mindenhová belépést" mint opciót,hanem magától csinálja,na ez undorító.

Ugyanúgy mint a gmailes "add meg a telefonszámod" dolog a a regisztrációnál.

2011. nov. 28. 20:56
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha nem tetszik, ne használd, ennyi az egész. Nem kötelező, ahogy telefonszámot megadni sem az :)
2011. nov. 29. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!