Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Havi 5 GB-os adatforgalom...

Havi 5 GB-os adatforgalom vajon mire elég?

Figyelt kérdés

Nem szoktunk filmeket, zenéket letölteni (max meghallgatunk valamit youtube-n), általában e-mailek, facebook megy, babás fórumok.

Muszáj váltani a korlátlan hozzáférésről, UPC ezt kínálja:(


Köszi a választ, számítástechnikából zokni vagyok...


2011. nov. 22. 08:55
 1/7 anonim ***** válasza:
Hát a fel és le töltés az az adatforgalom tudtommal vagy is ha azt fel vagy le túlléped az nem jó, de ha csak böngészel akkor nehezen éred el sztem az 5Gb-ot, amúgy egy DVD film letöltésére elég és kész.
2011. nov. 22. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
ha nem töltesz le filmeket, csak nézegetsz, meg emilezel, akkor bőven jó az 5G...figyelj a mérésre...
2011. nov. 22. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, de valószínűleg mégsem ez lesz. ÁÁÁÁ utálom a UPC-t, és az összes apró betűs vackukat. Csak akkor kedvezőbb a díja, ha hűséges leszek hozzájuk 1 évig. A franc akarja magát lekötni addig...

Bocs, csak kiakasztottak...

2011. nov. 22. 14:45
 4/7 anonim ***** válasza:
5 GB hangyafaszt nem ér, mobilneten is ugyanez van, ha túl léped, lekorlátoznak 128 kb/secre. Sztem keress más szolgáltatót.
2011. nov. 22. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nemtudom hogy merre laksz... de nekem itt csongrád megyében az Inviteltől van 5 megás ADLS irternet és 100%-osan megvagyok velük elégedve, nem szaggat, lassul, nem megy el váratlanul... ha elmegy véletlen akkor előtte küldenek emailt h várhatólag ettől eddig ez meg azmiatt akadozhat a szolgáltatás... adnak 3 email címet de ebből egy asszem kötelező meg 3x 50 megás webtárhejet... ha telefont és tv-t is rendelsz mellé akkor még kedvezőbb is asszem... itt az 5 megás net két pc re van kötve de van hogy mindkét gépen 5-5 megával jön... de ez elég ritka...
2011. nov. 27. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Régi ez a kérdés, de sokan vetődhetnek erre az oldalra, ezért próbálok egy mindenki számára érthető segítséget adni. Ma már (2022-ben) az 5 Gb-os mobilinternet csomag gyakorlatilag belépő szintnek számít, elsősorban weboldalakon böngészni, hírek olvasására, Facebookozásra, és Messengerre ajánlott.


Egy átlagos méretű weboldal kb. 4-5 Mb méretű (ha almenüpontra kattintunk, egyes elemeket gyorsítótárból tölt be a böngésző, de az új tartalmak - pl. képek - miatt minimális az adat megtakarítás). Azaz az 5 Gb kb. 1000 átlagos méretű weboldal megnyitására elég, amibe az almenüpntokra kattintás is beleszámít. Ha mindegyik oldalon átlagosan egy percet töltünk (ennyi idő kell, hogy elolvassuk a tartalmat, hosszabb cikknél több, menüben navigálásnál kevesebb, ezért talán az egy perc átlag reális), akkor 5000 percnyi, azaz 83 óra böngészést jelent. Ha kizárólag erre használnánk az internetet, akkor az 5 Gb elég sok időre elég lenne, csak a legtöbben más tartalmat is "fogyasztunk" rajta.


Ha webrádiót vagy zene streaming szolgáltatást használunk, 128 Kbit/s sebességgel számolva kb. 5000 percnyi zenehallgatásra elég, ami szintén 83 óra. Viszont sok webrádió ma már 256 Kbit/s-ot használ, ilyen esetben már csak fele ennyi időre elég (2500 perc, 41,5 óra).


Ha videókat nézünk rajta (YouTube-on, Facebookon, vagy streamingen), az viszont nagyon adatforgalom igényes. 480p felbontással kb. 300 Mb-ot fogyaszt óránként, 720p felbontással már 900 Mb-ot. Ha az alacsonyabb 480p felbontást használjuk, akkor 17 óra, de ha magasabb 720p-t, akkor már csak 5,7 óra videó nézésre elég az 5 Gb. Alkalomszerű videó nézésre elég az 5 Gb, de csak mértékkel (és javaslom a minél alacsonyabb felbontás használatát).

2022. nov. 4. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 joshy8084 válasza:

Másik oldalról közelítem meg a kérdést. Felszereltünk több SIM-kártyás kamerát, s igencsak túllőttünk a célon a mobilnetes csomaggal. Az alapvetően NVR-re dolgozó kamerák (felhős feltöltés nélkül!), úgy, hogy naponta benéz valaki neten át pár percre, napi 100 megát fogyasztottak átlagban most. Egy másik, kerti kameránál is levettem a netet 500 MB/hónapra.


Tudom, ez egy speciális eset, csak hátha valaki erre keres választ.

2023. okt. 21. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!