Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Gyanús adatforgalom 15 percenk...

Gyanús adatforgalom 15 percenként. Mi lehet ez?

Figyelt kérdés

Óraműpontossággal 15 percenként valami elkezdi túráztatni a vinyót és tölt le valamit, de nem tudok rájönni, hogy mi és mit tölt.Alább belinkelek 3 képet amit a netlimiter nevű progi ablakáról csináltam,Az elsőn a nyugalmi állapot látszik.Böngésző megnyitva és mégsincs semmi mozgás.Ha nem nyitok új lapot éppen, akkor szerintem ez lenne a normális.

A másik két képen az látszik, hogy mekkora sebességel töltődik valami.Ez folyamatosan ingadozik és néha felmegy 280-300KB-ra is.A net egybk. 2,5mb-es.

Pár info: a rendszer most lett újrarakva - xp sp3

vírusirtó: nod32 - a legújabb, friss adatbázissal

tűzfal: kerio 4.2 volt, ezt cseréltem le most az outpost-ra

A win biztonsági frissítések 2010 októberig le voltak töltve, ezeket raktam föl legelőször.Utánna bekapcsoltam az automata frissítést, hogy megkeresse az azóta megjelenteket.Nem tudom nem-e ekkor rakott föl valami olyat ami 15 percenként aktiválódik.Ja, és természetesen az xp antispy-al le van tiltva minden a hibajelentések küldésétől kezdve az időszerverek egyeztetéséig.

Spyware írtó 3 is fönt van: spybot, malwarebytes'antimalware,ad-aware.Egyedül az utóbbi talált 3 gyanús dolgot amiket karanténba is tett, de a problémát nem oldotta meg.A spyware keresést lefuttattam a friss outpost-al is, eredmény: semmit nem talált.Nod-al szintén megvolt a full scan, eredmény: semmit nem talált.

Nem tudok semmi olyan progiról ami 15 percenként keresne frissítést vagy ilyesmit.Légyszi segítsetek mert megőrül már ettől a xartól.Soha nem volt még ilyen, pláne nem frissen rakott rendszerrel.Ezt az op.-ot telepítem mindig már vagy 3-4 éve de ilyet még soha nem észleltem.

A képek:

[link]

[link]

[link]


ui.: ez az egész egyébként mindössze 5-10 mp.-ig tart, és van némi adatmozgás kifelé is, bár ez csekélyebb mértékű


2011. nov. 27. 14:50
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha az ekm.exe-vel van bajod, akkor az a nod32 egyik exe-je, leglabbis ha jol lattam a neten:

[link]

2011. dec. 2. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Szia,

köszi hogy vetted a fáradtságot és válaszoltál.Igen az ekrn.exe a NOD-hoz tartozik, ezt tudtam én is.

Azóta kiderült, hogy mi okozta.Az elmentett RSS feedek voltak.Nagy nehezen sikerült rájönnöm...

Azért érdekes a dolog mert mostanában nem mentettem el új RSS-t, a régiek voltak amiket már vagy 3 éve használok, de eddig sose csináltak ilyet.A hírek 5 óránként frissültek a Brief-ben.Hogy miért volt ez a 15 perces töltögetés az passz...

2011. dec. 3. 12:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!