Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Van egy TP-LINK TL - WR340GD...

Pajumepa kérdése:

Van egy TP-LINK TL - WR340GD routerem. A wifi részét szeretném úgy korlátozni, hogy néhány veboldal ne legyen behívható. Pl. : Facebook, Mywip stb. Megoldható e, vagy csak kábeles kapcsolatnál tudom korlátozni?

Figyelt kérdés

Pontosítok!

A családban van 5 gép és ebből kettő kábelen csatlakozik a routerhez, három pedig wifin. Az egyik a legkisebb gyereké és az ő gépét szeretném korlátozni, hogy bizonyos weboldalakat ne érjen el. A másik két wifis gép maradhat, csak ez az egy legyen lekorlátozva. Tud valaki erre egy épkézláb magyarázattal szolgálni, ami alapján meg is tudom csinálni? A segítőkész hozzászólásokat előre is köszönöm.


2011. dec. 18. 11:23
1 2
 1/11 lordsithlord ***** válasza:
A legegyszerűbb megoldás, ha a korlátozni kívánt gép IP címét a routerben fixálod (beállítod a DHCP-ben, hogy adott MAC címhez csak adott IP címet osszon, azaz lefoglalod az IP-t annak a gépnek) és azután a lefoglalt IP-jű gépre adsz meg korlátozásokat.
2011. dec. 18. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Ez egész jól hangzik, de ehhez alkalmasint azt hiszem kissé felkészületlen vagyok.

Nagy kérés, ha megkérlek a folyamat leírására? Lépésről lépésre kéne, mert béna vagyok. :(

2011. dec. 18. 20:20
 3/11 P.O.C. ***** válasza:

Sajnos túlságosan vissza van butítva a router -ed ehhez. Ami nem csoda, hisz ez a TP-Link legolcsóbb modellje.


Csak globálisan tudod letiltani Domén neveket, nem tudsz IP alapján szabályokat létrehozni. A webes admin felületen a Security --> Domain Filtering résznél tudod beállítani ezeket.

2011. dec. 19. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Inkább a gépen kéne beállítani a korlátozást. A böngészőben tiltsd le a kívánt oldalakat. Bár ha elég ügyes a a gyereked, akkor böngészőt vált stb. Ha meg nem ért annyira az ilyenekhez, akkor nagyon le se kell tiltanod. Meg amm vannak ilyen programok (főleg Firefox-hoz) amivel lehet oldalakat letiltani. 11 évesen ennél jobb magyarázattal nem tudok előállni.
2011. dec. 19. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 lordsithlord ***** válasza:
Sajnos ennél a típusnál pontosan nem tudom a menetét, de javaslom, nézd meg a [link] oldalon a dokumentációját, abban elvileg pontosan le van írva minden.
2011. dec. 20. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nos, átnéztem a javasolt megoldásokat, de nem oldotta meg a problémámat sajnos. Valószínűleg router csere lesz a megoldás. Tudna valaki olyan routert ajánlani ami nem rabolja le a pénztárcámat de a fenti kritériumokat ki tudja elégíteni?
2011. dec. 28. 11:42
 7/11 P.O.C. ***** válasza:

[link]

[link]


De mehet rá DD-WRT is, amivel még érdekes dolgokat is művelhetsz.

2011. dec. 28. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 lordsithlord ***** válasza:

Ha routercsere, akkor már inkább egy n szabványú routert javasolnék.


[link] - én ezek közül választanék a pénztárcámnak megfelelőet.

2012. jan. 2. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

igaz régebbi a kérdés, de most komolyan router csere??

ezernyi programot tudsz rakni a gépre amivel helyileg egyszerűen le lehet korlátozni a dolgokat.

pl nekem ESET Smart Securitym van ami jó vírusírtó és ebben akéár le is lehet tiltani adott oldalakat.

2012. aug. 31. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 P.O.C. ***** válasza:
De ha pl. nincs hozzáférése a korlátozandó géphez, akkor nem sok mindent ér velük.
2012. szept. 1. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!