Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Életbe vágóan fontos, vannak...

Életbe vágóan fontos, vannak mobil internet modemek rejtett kamerával?

Figyelt kérdés
Ja és még valami: az elöfizetö visszatudja nézni vagy lekérni a szolgáltatótól a látogatott oldalakat? Tudom hogy hülyén hangzanak a kérdések de fontos. Az elsönél úgy értem hogy van-e olyan szolgáltató amelyik olyan modemet ad. Nagyon köszi elöre is.
2011. dec. 19. 10:34
 1/4 anonim ***** válasza:

Ilyen eszköz aligha létezik, de akkor sem osztogatná egy szolgáltató. Főleg rejtett kamerát, azért az már high-level-paranoia, ha valaki ilyet keres. Ha meg te akarod bevetni, a kamerával való megfigyelés már jogi problémákat vetne fel, ezért nem is lehet legális ilyen-olyan helyre elrejtett minikamerákat venni.


A szolgáltatók sem monitorozzák neked lapra pontosan hogy hol jársz és mit csinálsz. Ha kell valakinek a nyomod, azt az adott oldal tulajdonosa kezdeményezheti a rendőrségen, hogy megvan neki az IP-címed, és ő kérje le a szolgáltatótól neki az adataidat. Te, mint előfizető nem fogod tudni lekérni, főleg nem tételesen mint egy telefonszámlánál hogy ki hol járt és mikor.


Mit akarsz csinálni?


"A Polgári törvénykönyv (Ptk.) 80. §-a alapján ugyanis a személyhez fűződő jogok megsértését jelenti a más képmásával vagy hangfelvételével kapcsolatos bármiféle visszaélés. Ilyen az, amikor valaki tájékoztatása és beleegyezése nélkül hozunk nyilvánosságra vagy egyszerűen csak készítünk róla hang- és/vagy képfelvételt.

2011. dec. 19. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors választ.

Azt hiszem picit félrértetted. Nem akarok sem illegálisat csinálni. Néztem ``ilyen-olyan`` egy kölcsönkért modemmel, és nagyon paranoiás tipus vagyok. :D csak ennyi. De akkor nem valószínü hogy az volt benne.

2011. dec. 19. 10:49
 3/4 A kérdező kommentje:
*ilyen olyan oldalakat(bocss)
2011. dec. 19. 10:50
 4/4 anonim ***** válasza:

A modem az csak jelátalakító. A látogatott oldalak előtte és utána is a te IP-címedhez vannak kötve, ami a gép hálókártyájához tartozik, és nem a modemhez.

Azt pedig a modemcsere előtt és után is le lehet kérni, amennyiben a nyílt netre a saját címeddel léptél ki.


Az pedig igazából már senkit nem fog érdekelni, hogy milyen oldalakat nézel, amíg az nem sért törvényt.

2011. dec. 19. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!