Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan tudok vissza tölteni...

Hogyan tudok vissza tölteni egy torrent oldalra, ahol fontos az arány?

Figyelt kérdés

Microbit.eu oldalon vagyok regisztrálva, eddig az egyik barátom töltögetett rá vissza dolgokat, hogy javuljon az arány, de én is szeretnék ebben segédezni.


Megszoktam várni, míg leszed mondjuk egy zenei albumot, de nem kezdi sehogy visszatölteni. :S


Így mindig törölni szoktam pár nap után. Mit ronthatok el?

esetleg ehhez más torrent program kellene, ami arra jó, hogy nem a leszedett dolgot újra feltöltsem az oldalra, ezzel javítva az arányunkon?


[link]


Itt egy kép, de ha rákattintok bármire is, hogy töltsön fel egy zenét, ott elakadok. S kiírja ezt:


[link]


A segítséget előre is köszike ^^


2011. dec. 21. 13:31
 1/3 anonim ***** válasza:

Semmi mást nem kell csinálnod, csak letöltés után tovább futtatni a torrentet. A felfelé mutató nyíl jelzi, hogy már feltöltesz. Valódi adatfeltöltés csak akkor történik, amikor van letöltő, és az rád fog kapcsolódni.


Te a másik fajta feltöltést próbáltad meg a képen, amikor nem a letöltött dolgot osztod meg továbbra is, hanem valami új dolgot akarsz az oldalon közzétenni, hogy mások letöltsék. Abban az esetben a klienssel kell csinálni egy torrent fájlt a már meglévő adatokból, és azt feltölteni az oldalra. Látszik is a képen, hogy te nem a torrentet próbáltad feltölteni, hanem egy fájlt, ez így nem fog működni.


Ha csak növelni akarod az arányodat, elég tovább futtatni a letöltött dolgokat, és várni arra hogy valaki majd elkezdje rólad tölteni, ekkor fog az arány nőni. Ne töröld le a tartalmat, mert így esélyed sincs arra hogy javíts az arányon. Lehet csak egy hónap múlva lesz letöltő, de akkor pont ott lenne az esély arra hogy tudj kinek tölteni. Ezzel a hozzáállással ha magadra lennél utalva, sajnos gyorsan ki tudod magad tiltatni az oldalakról. A torrentnek a lényege a megosztás, és a minél tovább történő életben tartása a tartalomnak. Ha kicsi a feltöltési sebességed, akkor még inkább vigyázni kell, és nem azonnal tölteni ész nélkül amikor bekerülsz egy oldalra. Sok esetben olyan dolgot is le kell töltened ami nem érdekel, de a népszerűsége miatt arányt tudsz vele csinálni. Ha vannak ingyen torrentek aminél nem számolja el az oldal a letöltést, azt is le tudod szedni, mert a feltöltés csak növeli az arányt.


Ha mégis te akarsz saját dolgot terjeszteni, akkor be kell tartani minden feltöltési szabályt, kinézetileg, tartalmilag, általában kell lennie egy minimum feltöltési sávszélnek amivel tölthetsz. Leírást itt találsz a menetéről:

*****

Viszont kezdőként nem ajánlott egyből belevágni, mert ha elrontod akár meg is büntethetnek érte, és akkor még warnod is lesz a rossz arány mellé.



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2011. dec. 21. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 P.O.C. ***** válasza:

A torrent feltöltés és egy letöltött torrent a seed -elése két külön dolog. A seed -el javíthatsz az arányon. Ha nem megy a seed az vagy azt jelenti, hogy senki sem tölti le épp az adott torrentet vagy overseed van, vagyis tól sokan seed -elik és tőled senki sem szedi.

Továbbá beállítási gondok is lehetnek pl ha router -ed van nem forward -oltál rajta portot, tűzfalbeállítások stb.

2011. dec. 21. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Így már világos! ^^ mert másoknál szoktam látni azt, hogy leszednek dolgokat, és nekik egy órán belül már kezdi is visszatölteni, s mikor ugyanezt várom én is a saját gépemnél, akkor meg semmi. o.O azt hittem nincs hozzá jó gépem, de ezek szerint van, csak épp nem szedi le azt a "dolgot" semmit, amit én visszatöltenék.


Köszönöm a válaszotokat. ^^

Ezentúl nem törlöm akkor a letöltött dolgokat, és várok türelemmel.

2011. dec. 22. 23:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!