Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért megy el a net a torrenttől?

Miért megy el a net a torrenttől?

Figyelt kérdés

Nos a probléma a következő, UPC Fiber Power 30-as netem van, 30 Mbps letöltés és 3 Mbps feltöltés. Már elég rég óta fennáll ez a probléma ha mondjuk egy filmet szeretnék letölteni és nem korlátozom le a letöltési sebességet, egy idő után csak úgy elmegy a net, ilyenkor a router restartolásával visszajön. De elég idegesítő átfutkozni a másik szobába 500Mb-nyi letöltés után. Ha mondjuk lekorlátozom 1 Mbyte/s -re akkor tovább bírja, de van amikor úgy is elmegy. Az uTorrentet frissítettem 3.0.0-ás verziót használok, megpróbáltam közvetlenül a modemre csatlakozni, úgyis ugyanez a helyzet, csak talán egy kicsit később megy el a net.

Ha valaki tudna segíteni azt megköszönném. :)


2011. dec. 21. 20:55
1 2 3
 11/23 csacsi2 ***** válasza:
Jah és tényleg a régi tipusu modemek nem bírják a túl sok kapcsolatot és bontanak.. de csak sorjában...
2011. dec. 22. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
Bekapcsoltam mindent a naplózásban, beállítottam hogy egy fájlba naplózza, nem nagyon értek az ilyen naplókhoz de egyik pillanatról a másikra szép sorba kiírja hogy peer disconnect: (időtúllépés). A leg első időtúllépéses hiba előtt meg nincs semmi olyasmi ami máshol ne lenne, mintha csak kihúznád a netet és szép lassan elveszted a kapcsolatot az összes leech-el.
2011. dec. 22. 16:22
 13/23 anonim ***** válasza:

[link]


Találtam valamit :))

2011. dec. 22. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 csacsi2 ***** válasza:

Én az operációs rendszer naplójára gondoltam: Startmenü / Futtatásba írd be: eventvwr.msc


Ha itt találkozol egy (4226.....A TCP/IP elérte az egyidejű TCP kapcsolatkísérletek számára vonatkozó biztonsági korlátot) szöveggel, akkor az operációs rendszered bontja a kapcsolatokat.


Ezeket érdemes elolvasd (amit írtam)


Alapok, fogalmak.

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programok__2..


Bővebben port nyitás egyebek

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programok__2..

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programok__2..



Az Utorrent kliens üzenetei, megoldása:


Általános hibaüzenetek

megoldás


nem hozható létre kapcsolat,mert a célszámítógép visszautasította a kapcsolatot.

Várj egy kicsit, lehet hogy a tracker túlterhelt, esetleg halott a torrent!


Hozzáférés megtagadva

Ez akkor fordul elő , ha a kliens letöltési mappáját, egy másik indexelő alkalmazás használja. Toolbarok MNS Search. Roxyo stb.Menj a letöltési mappára, jobb klikk-->Tulajdonságok-->Speciális-->gyors kereséshez az indexelő indexelje a mappát alól Vedd ki a pipát!Érdemes a meghajtón kikapcsolni (kevesebb helyfoglalás és nem töredezik) Sajátgép jobb klikk a meghajón és az indexelés a meghajtónál ne legyen pipa!


''unregistered passkey on DS ''Error: Tracker Response Error:regisztrálatlan passkey on tracker in Tracker''

Egy a kliensedben lévo~ ugyanarrol az oldalrol letöltött torrentböl másold át a passkeyeddel kiegészített URL-t ebbe a hibás torrentbe.Vagy az elkészített torrent fájlt társítottad a klienssel és nem azt ami az oldalról származik, töltsd le az oldalról a torrent fájlt ami tartalmazza a személyes passkey-ed


Minden torrentre azt írja ki, hogy '''Nem lehetbetölteni *.torrentet'': A rendszer nem találja a megadott fájlt'']

Töltsd le a torrent fájlt a gépedre és úgy nyisd meg a kliensedben


Nem egyezik a kliensben és az oldalon mutatott adatforgalom

Frissitsd a kliensed kézzel mert a tracker csak bizonyos időközönként frissitt.


Error: Tracker Response Error:unregistered passkey on DS in Tracker

Az oldalon a Beállítások menüpont Új Passkey és töltsd le újra az oldalról a torrentet.


Error: Tracker Response Error:access denied, banned client in Tracker

Az általad használt kliens tiltva van, ezért cseréld le!


empty dictioniry's (keys)

Nem jól, vagy egyáltalán nem adtad meg a tracker announce url-jét! Amikor létrehozod a torrentet


Invalid passkey

Cserélj azonosító kulcsot (passkeyt)!


The system cannot find the path specified (A rendszer nem találja a megadott elérési utat és a torrent feladat leáll.)

Használj rövid (maximum 255 karakterű) mappa és fájlneveket.Esetleg túl nagy mélységben van a letöltési könyvtár.Tedd a gyökérmappába (C:letöltési könyvtár)


Van egy win- es trükk ami engedélyezetté teszi a hosszú fájlnevek használatát.Ez csak ötlet, mert nem jó ha te használod mert esetleg más gépen nem használható a hosszú fájlnév és íráskor sem előnyös Kompatibilitási okokból az XP minden fájlhoz rendel egy 8.3 formátumú DOS-os nevet. Ha nem használunk DOS-t és DOS-programokat, kikapcsolhatjuk a funkciót. Indítsuk el a rendszerleíróadatbázis-szerkesztőt, és a HKEY_LOCAL_MACHINESystem CurrentControlSetControlFileSystem mappában állítsuk 1-re az NtfsDisable8dot3NameCreationkulcs értékét.



Utorrentnél


Piros nyíl:Mit jelent ha letöltésnél piros a nyíl?

Általában annyit jelent, hogy nem tudsz le/feltöltési adatokat küldeni a Trackernek, tehát az arányodat nem tudja számolni.

(-> Publikus trackereknél ez normális) Ha tracker állapotnál (Klikk a torrentren, majd lent) Időtúllépéses hibát látunk akkor vagy a szerver vagy a mi kapcsolatunk túl van terhelve. Ha eddig nem jelentkezett ilyen gondunk és nem babráltuk a kliens beállításait, akkor várjunk türelemmel. Ha hozzányúltunk a kliens beállításaihoz akkor állítsuk vissza.

* Gyakran előfordul még, hogy ''unregistered torrent'' hibaüzetet olvashatunk. Ha mi töltöttük fel a torrentet akkor állítsuk meg a kliensben lévő feladatot és pár eprc múlva indítsuk el a feladatot. Ha nem mi töltöttük fel, akkor valószínűleg törölve lett az odlalról. -> Már nem tudjuk letölteni.

* Nem olyan gyakori, de fontos eset, ha ''unregistered passkey''-t olvasunk hibaüzenetként. Ilyenkor meg lett változtatva az oldalon az azonosítónk. (nem a felhasználói nevünk, hanem ami a torretnben szerepelni szokott hosszú kód) Ha nem mi változtattuk meg, akkor sürgősen változtassuk meg az oldalhoz tartozó jelszavunkat és a passkeyt, mert valószínűleg lopják a profilunkat. Ha mi változtattuk meg, akkor töröljük a kliensből a torrenteket majd töltsük le őket újra a trackerről. (nem veszik kárba az eddig letöltött adat) Amennyiben nem mi cseréltük a passkeyt sürgősen változtassunk jelszót és passkeyt az adott trackeren!

* Bár ezeken kívül sokféle lehet még a hiba oka, erről a kliens tájékozatni fog itt a Tracker állapota sorban.


Piros x azt jelenti hogy nincs tracker, vagy nem tudtál hozzá kapcsolódni.esetleg elfogyott a hely a merevlemezen!


Piros ''!''

Ez esetben nem aktív a uTorrent által használt port. Ez akkor lehet, ha a tűzfal vagy a router blokkolja a kiválasztott portot.Nyiss portot!

2011. dec. 22. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
Valószínűleg nem a tűzfallal van a gond mert az ki van kapcsolva, a port is nyitva van, amúgy is szerintem ha nem lenne nyitva attól pont hogy nem kéne elmennie az egész netnek. Megnyitottam ezt az Event Viewert de nemigazán tudom hogy mit hol és mikor kéne keresni?!
2011. dec. 22. 18:06
 16/23 csacsi2 ***** válasza:

Esemény napló:

[link]


Portnyitásról meg írtam...

Mit mutat a kliensed megosztás közben??? (

Nekem semmit mert nincs adatforgalmam, de zöld pipa kell ott legyen) ITT.:

[link]

2011. dec. 22. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
Jó most újra lett rakva az egész rendszer és nemvolt még kedvem nyitni a portot, de amikor nyitva volt zöld pipa volt ott és akkor is elment mindig a net. Kétlem hogy az a baja, azért menne el a net az egész rendszerből mert pár peer nem tud rám csatlakozni mert zárva van a portom? Btw ha én torrentelek és elmegy a net a többi gépen is elmegy.
2011. dec. 22. 18:43
 18/23 A kérdező kommentje:

Hmh lehet megvan a probléma forrása. :)


[link]

2011. dec. 22. 18:48
 19/23 A kérdező kommentje:
Ja és ott ahol a zöld pipának kéne lennie pontosan ugyanaz van mint neked, semmi.
2011. dec. 22. 18:52
 20/23 csacsi2 ***** válasza:

Erről beszéltem!A hiba ami a naplódban van az azt jelenti, hogy ha sok a kapcsolatod, a windovs bontja.

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programok__2..


visszatérve az eseménynaplóra (4226.....A TCP/IP elérte az egyidejű TCP kapcsolatkísérletek számára vonatkozó biztonsági korlátot).:

futtatásba (startmenü) beírod:eventvwr.msc

Rövid info.:

Félkapcsolatok számának növelése (xp- vista):

megakadályozhatod hogy a windows lekorlátozza az egyidejű kapcsolataid számát!Letöltöd a EvID4226Patch-et.

[link]

ami módosítja a C:\WINDOWS\system32\drivers\tcpip.sys -t.A vírusírtó/tűzfalat addig állítsd le, mert vírusnak fogja ítélni, mint minden olyat ami rendszerfájlokat módosít!A 2-es szervizcsomagban (tól) bevezetett új tcp/ip.sys.rendszer fájl másodpercenként 10 félig nyitott egyidejű kapcsolatot engedélyez, ezt túllépve DoS támadásnak érzékeli és lekorlátozza netet!!!

Legegyszerűbb ha az asztalra mented. Telepítése: A PC-t csökkentett módban kell indítani /bekapcsoláskor F8 gomb nyomogat>a dosos ablakban jelöld a csökkentett mód hálózat nélkül sort / duplakatt az asztalon a patch ikonjára.A telepítés kommunikál veled, először közli hogy az eredeti tcp/ip.sys. fájlról másolatot készített a biztonság kedvéért az eredeti helyén /windows>system32>drivers/ TCPIP.SYS original néven. Majd felajánlja a max 50 egyidejű kapcsolat számát ( lehet több is nekem 150) Ezután telepíti az új fájlt. Enter, utánna normál módu indítás.


Ettől fügetlenül lehet,hogy nem bírja a modem a sok kapcsolatot és belehal.

2011. dec. 22. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!