Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért van az, hogy a modem...

Miért van az, hogy a modem 3-4-5-10 percenként egyszerűen nem küldi az adatokat, nem villog a DATA led (részletek lent)?

Figyelt kérdés

Tegnap óta észleltem a problémát. Eltérő időközönként, de igencsak gyakran egyszerűen mintha nem akarná adni a netet. A laptop ki is jelző, h van jel, de nincs internet. Ilyenkor a DATA-hoz tartozó jelző nem is villog, majd eltérő idő múlva (van , h 10 mp, de van, h 1 perc) "indul be" újra.

Fogalmam sincs, mi a probléma, mert ha rossz lenne, akkor nem ugrálna így. És eddig a szüleim nem panaszkodtak, de ahogy hazajöttem a laptoppal és megpróbáltam felcsatlakozni, már belezavarodott a modem. Ezt végképp nem értem, hiszen a laptop ugye egy vevő, a modem adó...és ilyen szinten hogy rondíthatok bele a működésébe?????

Amióta a laptoppal is felcsatlakoztam a meglévő 2 gép mellé, egyszerűen nincs normális internet, folyton elmegy, előtte, a 2 géppel ilyen gond nem volt. Volt, h ki-bekapcsoltam a modemet és routert, a laptopot is, de semmi.


2011. dec. 22. 09:35
 1/3 A kérdező kommentje:

Amikor a modemet közvetlen, router nélkül csatlakoztatom a laptophoz, először gond nélkül volt net egészen sokáig, amikor bekötöttem a routert ismét, egyből elkezdett rakoncátlankodni. Most másodjára is megcsináltam, h kihagytam a routert, most viszont már így is jelentkezett a probléma (DATA nem világít, nincs net).

Mintha a routerrel egyértelműen előjönne, viszont magában a modemben is.

2011. dec. 22. 10:24
 2/3 xd012345 válasza:
telepítsd újra NE A GÉPET, az internetet
2011. dec. 31. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
A probléma azóta megoldódott, modemcsere volt szükséges.
2012. jan. 1. 11:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!