Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogy kéne telepíteni a Telenor...

Hogy kéne telepíteni a Telenor mobilinternetet az új netbookra?

Figyelt kérdés
Kaptam karácsonyra netbookot, de hiába telepítettem (mert bedugáskor egyből felajánlotta), mégse működik, nem tudok csatlakozni. Ráadásul mindig mikor újra bedugom, ismeretlen eszközként érzékeli. Valaki tudna segíteni? A hűségidő még nem járt le, ezért azt nem cserélhetem le.
2011. dec. 27. 09:28
 1/6 anonim ***** válasza:
milyen rendszerre telepitened es milyen a modem?
2011. dec. 27. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 P.O.C. ***** válasza:

Ha a netbook -on mondjuk Windows 7 van, akkor olyan előfordulhat, hogy túl régi szoftver/driver van a 3G/HSDPA modemen, ami nem Windows 7 kompatibilis. Ilyenkor a szoftver és/vagy firmware frissítés megoldhatja a problémát. Ha előfizetéses vagy a szolgáltató ingyen megoldja neked.


Amúgy a hűségidőd a mobilnet előrefizetésedre vonatkozik (vagyis a SIM kártyára). A 3G/HSDPA modemet bármikor lecserélheted olyanra, ami működik a gépeddel. A szolgáltató ebben is biztosan tud segíteni.

2011. dec. 27. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Windows 7 Starter (de Windows 7 Home Premium-on is próbáltam, és ugyanaz volt a probléma), illetve Telenor one touch X200 a modem.
2011. dec. 27. 09:44
 4/6 MaXXeGee ***** válasza:

Már a Huawei E-220 modemeken is van Vista/Win7 driver(32b) ami egy 3-4 éves széria. Én is tapasztaltam már ilyet, hogy ismeretlen eszközként kezelte egy-egy gép. Olyankor az eszközkezelő megnyitása után a listából kiválasztod az "ismeretlen eszközt" vagy ha épp másképp jelöli akkor "USB háttértár" jobklikk után illesztőprogram frissítése .. ilyenkor felismerni szokás mint USB Kompozit eszköz. Na utána szokott rendesen feltelepülni.

Ha ez a módszer nem jön be, akkor modem típus szerint töltesz le hozzá a gyártó oldaláról drivert. (Ha nem éri el a modemet a gép háttértárként sem) és az előbb említett módon csak immáron megadott elérési úttal próbáld meg telepíteni.

2011. dec. 27. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 MaXXeGee ***** válasza:

Ez valójában egy alcatel modem. Amire tényleg nincs normális win7 driver. De itt viszont van :)

[link]

2011. dec. 27. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget, akkor megpróbálom a drivert leszedni.
2011. dec. 27. 10:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!