Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan tudok Tv csatornáról...

Hogyan tudok Tv csatornáról wmv file-t lementeni?

Figyelt kérdés

eddig a VLC Media csinált valamit, egy rém nagy .ps file-t, de csak 6 percet tudok lejátszani, és azt is hang nélkül.

De, ha valaki megoldja, pénzt is érne nekem!


2011. dec. 30. 15:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

TV Tunered van a számítógépben és arról akarod az adást felvenni?

Ha igen és van a Windowsban neked Windows Media Center, akkor a legegyszerűbb választás. Ha nincs Media Center, megpróbálkozhatsz a Cyberlink PowerCinema nevű programmal. Ez is olyan mint a Media Center. Ez MPEG fájlokat készít. De ez fizetős program.

Esetleg megpróbálkozhatsz a MythTV-vel is.

[link]

Nem tudom ez milyen formátumot használ.


Egyébként ragaszkodsz a WMV fájlhoz? Nem a leg-előnyösebb, bárhogy is nézzük.

2011. dec. 30. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Szia,

köszönöm, próbálom megérteni.

Nincs tuner a gépen

A fájl, az elérhető formátumában wmv (eredetileg aspx)

Én csak akármilyen kezelhető formátumban szeretném a gépemen tudni.

:)

2011. dec. 30. 17:08
 3/11 anonim ***** válasza:

Hát tuner nélkül nem tudom, hogy képzeled a felvételt...


ASPX fájlok a neten vannak, úgy mint a HTML is. Szerveroldali fájlok ezek, végülis maguk az oldal részei. Letölteni felesleges, semmire sem mész vele. Ha netes adást nézel, az másként működik! Nem tudod csak úgy felvenni az adást mint ha TV tunered lenne, maximum valamilyen videórögzítővel mint Fraps vagy Cam Studio, de sok értelmét nem látom.

2011. dec. 30. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Hát én úgy képzelném kényelmes öregemberként, hogy bemennék egy boltba, és megvenném!

[link]


erről van szó, de amilyen tökök, nem adják ki se így, se úgy.


Letöltöttem, amit írtál, de nem használt.

a fenti linket már legalább a winamp játssza, az nem rakja le valahova valami ideiglenes állományba?

2011. dec. 30. 20:14
 5/11 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! Mivel ez egy netes stream, ezért letölteni nem tudok segíteni, de a link amit adtál, bár WMV kiterjesztésű volt, a fájlméretéből egyből tudtam, hogy csak is szöveges fájl lehet ,így bele is néztem Jegyzettömbbel, amiben találtam egy linket, ami egy másik fájlhoz vezetett amiben szintén volt egy link (fasza, mi? :D) és az a link egy olyan wvx fájlt eredményezett, amit betöltve a Windows Media Player-be elindult a videólejátszás az interneten keresztül:

[link]

Ez volna az a link.

Remélem ez megfelel, sajnos jobbat nem tudok.

2011. dec. 30. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a fáradozásodat, megnézni tudom én is, - az is jó, csak az egyik gyerekemnek szerettem volna adni.

Karácsony előtt jöttem rá, hogy nem adták ki lemezen, azóta birkózok vele. :)


Abban reménykedek, ha egyszer már a képernyőmig, meg a hangszóróig eljut, akkor valahogy meg lehetne markolni....

2011. dec. 30. 22:02
 7/11 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! Talán megvan a válasz amit kerestél... valóban lehet ilyet.

Kipróbáltam és a VLC tud ilyet. Sajna nem tökéletes, mert ha a stream vagy a program megakad, a felvétel is akad. Viszont működik.

Én így csináltam:

(VLC Player) -> Média -> Hálózati műsor megnyitása... -> A címhez másold ezt be: [link]

Katt a lejátszás gomb melletti lefelé mutató nyilra:

Átalakítás

Itt a forrás szintén a megadott link legyen.

Azt mondtad, WMV fájlt szeretnél, szóval ezt fogjuk használni: A Célfájl mezőben katt a tallózás gombra. Válassz ki egy helyet ahol elég hely van majd add meg a fájlnevet. Fontos, hogy írd kézzel utána a kiterjesztést, mert a VLC ezt nem teszi meg. Tehát pl C:\MTV-felvetel.wmv

Pipáld ki, hogy "Kimenet megjelenítése".

A beállítások résznél a Profil "Video - WMV + WMA (ASF)" legyen. Az alsó két négyzet ne legyen bejelölve. Katt az indításra. Ha jól csináltad, pár másodperc múlva elkezdi a felvételt/lejátszást. Most nincs más dolgod, mint hagyni végigfutni a felvételt, amíg el nem készül. Ez kábé annyi idő lesz, mint maga a felvétel. (mint a jó öreg videó magnóknál :)


Valahogy így nézzen ki:

[link]


Remélem boldogulsz vele. Sok sikert!

2011. dec. 30. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Kedves Aemdae Turion !


Már leszállítottam a saját gépemre, ez volt a nyerő:


[link]


ingyenes változattal matattam, gondolom le fog majd járni.


Most van egy bazi nagy wmv file, de hát szerintem ez már fél győzelem:)

Köss még egyszer!

2011. dec. 30. 23:24
 9/11 anonim ***** válasza:

Na még egy hozzászólás és elvileg ezzel megoldódik a kérdés:

Az alap WMV beállítás valamiért nem működött nekem, mert nem volt kép a kész videónál. Ezért sajátot csináltam:

[link]

[link]

[link]

[link]


Asszem' ma én is sokat tanultam... :3 Ezzel már a felvétel is megfelelő lesz. (nálam legalábbis jó volt)

2011. dec. 30. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ah közben nézem, hogy megoldottad. Sebaj, a VLC is működött volna, de a te megoldásod talán egyszerűbb.
2011. dec. 30. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!