Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért kell várni a netre?

Miért kell várni a netre?

Figyelt kérdés
Kábelmodemmel és egy TP-Link TL-WR741ND routerrel csatlakozom a netre dinamikus ip-m van az a jelenség van hogyha áramtalanítás után (pl éjszakára szoktam áramtalanítani mindent -modem,router,gép) bekapcsolok mindent és mikor már a modem is megy és a router is bootolt még mindig várni kell kb 5-6 percet a gép bekapcsolással mert különben ha elöbb kapcsolom be akkor nincs net. Mi okozhatja ezt?
2012. jan. 5. 12:27
 1/10 detronic ***** válasza:
Esetleg a kapcsolat típusa mindig kapcsolódva-ra van állítva??? (nekem is tp link van de nem áramtalanítom. ha igen kb1 perc és megy) kábelnet van de a modem mindíg megy)
2012. jan. 5. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors választ!

A mindig kapcsolódva azt hol tudom állítani? Nekem az egész menü angol nyelvű a routerban. Amúgy tényleg lehet az a baj hogy én a modemet is áramtalanítom. Mindegy ha van valakinek ötlete irjon nyugodtan!

2012. jan. 5. 13:05
 3/10 anonim ***** válasza:

az nem baj,hogy áramtalanítod,

mi évek óta áramtalanítjuk minden este őket és még sosem volt semmi probléma ebből

2012. jan. 5. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

oké hogy áramtalanítod de utána ha visszakapcsolod egyből bekapcsolhatod a gépet és van net?

mert nálam ez van ha egyből beapcsolom akkor nincs!

2012. jan. 5. 13:16
 5/10 anonim ***** válasza:
Vezérlőpult>Hálózati kapcsolatok>Helyi kapcsolat<jobb klikk tulajdonságok > tcp/ip protokol elöl vedd ki a pipát és okozd le és enjoy
2012. jan. 5. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
A tcp/ip tiltása nem jó mert akkor a fájlmegosztásom sem müködik!
2012. jan. 5. 15:14
 7/10 anonim ***** válasza:
akkor neosz meg fájt mert máshogy nemlehet megoldani
2012. jan. 5. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Kösz de ez nem volt hasznos :-(
2012. jan. 5. 20:58
 9/10 detronic ***** válasza:

Network /wan alatt van de úgy látom csak ppoe -nál van. Ha dinamikus ip van beállítva nincs.

Talán nyisd meg a router webmenűjét és áramtalanítsd. Probáld ki milyen gyorsan tudsz utánna a meübe visszalépni. Ha ez megy akkor STAtus lapon látod hogy kapcsolódva van..

Legalább látod hogy mi ilyen lassú.

2012. jan. 5. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Megcsináltam az áramtalanítást, a routert amint visszakapcsolom pár másodperc múlva már be tudok lépni a menüjébe tehát nem azzal lesz a baj.

Akkor a modemnek kell esetleg az az idő míg felkapcsolódik gondolom.

2012. jan. 6. 23:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!