Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Újratelepítés után böngésző...

Újratelepítés után böngésző problémák?

Figyelt kérdés
Újratelepítés (XP prof, 32 bites)a chrome nem tölt be semmilyen oldalt, a firefox mindig becsukja magát, az IE pedig lassú. Hiába töltöm le a legújabb verziókat (a régiekkel, amik eddig működtek, is ez a helyzet). Korábbi újratelepítéseknél is volt ilyen, de a chrome egyszer csak megjavult és utána gond nélkül használtam. Sajnos nem vagyok egy nagy számtech szaki, de ha valaki mondana valami megoldást, annak örülnék (beállítás, frankó böngésző verzió). Leginkább a chromeot szeretném használni, mert azt már megszoktam.
2012. jan. 6. 11:53
 1/5 anonim ***** válasza:
2012. jan. 6. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ennek sok oka lehet, többek között az is, hogy újratelepítés után legtöbbször egy "alap" rendszer van csak, ami nem tartalmazza a szükséges javításokat, biztonsági modulokat.


Sajnos könnyen lehet, hogy ha nincs tűzfalad és vírusvédelmed akkor a böngészők már dolgozni sem tudnak, mert ellepnek a vírusok / károkozók, ezek ugyanis a háttérben alapesetben nem látható módon futnak.


Az is lehet (a szerencsésebb!), hogy nem vírusok, hanem a windows update nevű szerviz fut: ennek a feladata, hogy naprakész legyen a védelem, de pl. SP3-ban annyira automata hogy csak a csomagok letöltése után látszik, ami elég sok, ugyanis van vagy 90db 300Mbyte ami egy 4Mb gyors neten simán van egy óra... A fox/chrome is azonnal frissítést fog keresni önmagához (30/20Mbyte), hacsak nem "butított" üzemmódban indul.


Tipp: ha a CPU / Hálózat leterheltsége 5/1% feletti biztos lehetsz, hogy valamit ilyet dolgozik a gép. Ha lehet beszélj egy tapasztaltabb ismerősöddel, nem biztos, hogy meg tudod oldani ezt a problémát.

2012. jan. 6. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Számomra érthetetlen módon egyszer csak megjavult a Chrome és most egyenlőre szépen fut. Fogalmam sincs, mi lehet a változás, már napok óta szenvedek vele. Most meg mindenféle hozzányúlás nélkül elindult. Az egyedüli változás az volt, hogy az előző linkre rányomtam. Értitek ezt?
2012. jan. 6. 12:27
 4/5 A kérdező kommentje:
Amúgy köszönöm a választ. Vírusírtó tényleg nem megy, de tűzfal van. Ha ezután lesz gond, akkor megnézetem hozzáértővel.
2012. jan. 6. 12:28
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen :))
2012. jan. 6. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!