Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ez meg mi akarna lenni?...

Ez meg mi akarna lenni? (facebook)

Figyelt kérdés

Ma reggel felmentem a facebookra és láttam hogy az egyik ismerősöm megosztott egy videót az üzifalamon.

Rámentem és nem indította el a videót, de ezt a videót minden ismerősöm üzifalára kitette. (A videót nem lehet lejátszani, de valószínű vírusos)


Ez mi akar lenni?


2012. jan. 7. 10:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

A tartalma alapján nem feltétlenül vírusos, de a terjeszkedése vírusként működik, mert mindenkit megfertőz aki rákattint.

Ha ez egy alkalmazás, távolítsd el az alkalmazások közül, és kattints a bejelentésre annál, aki terjeszti. Máskor pedig ne kattints olyan tartalomra ami az érdeklődés felkeltésével próbál rábírni hogy nyisd meg, indítsd el. Mivel a legtöbbször ez nem magyarul van kiírva, nekünk könnyebb észrevenni a terjedést mint egy angol nyelvet használó felhasználónak, mert ott beleolvad a többi szöveg közé.

2012. jan. 7. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 2xSü ***** válasza:

Gondolom előtte engedélyt kért…


Nem videóról, hanem alkalmazásról van ebben az esetben szó, még ha videónak is látszik. Gondolom a megnyitásánál engedélyt kért arra, hogy a nevedben publikáljon az üzenőfalra.


Igen, ez egyfajta vírus, ami nem a rendszer gyenge pontját használja ki a terjedésre, hanem a felhasználó gyenge pontját. (Tudniillik nem olvassa el, mire kattint, illetve a kíváncsisága erősebb a bizalmatlanságánál.)


Tiltsd le az alkalmazást. Az alkalmazás által készített bejegyzések törlésénél ezt fel is kínálja neked.

2012. jan. 7. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
ez nem alkalmazás :P
2012. jan. 7. 10:52
 4/11 2xSü ***** válasza:
Esetleg a linkjét el tudod küldeni? (Jobb klikk arra, amire eredetileg kattintottál, majd a hivatkozás címének másolása.) (Azért írd oda a link mellé, ha megvan, hogy vírus, ne kattintson rá senki.)
2012. jan. 7. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
ti még nem kaptátok meg? Majd megfogjátok! de ne nyissátok meg!!!
2012. jan. 7. 11:04
 6/11 anonim ***** válasza:

Spontán talán nem is tud terjedni, és először valamit el kell fogadni és engedélyezni, cserébe akkor történik a terjedés.

A fiókbeállítás/alkalmazások részen kellene megjelennie


Egyre gyakoribb az ilyen adathalász és átverő alkalmazás, ami megmondja hogy mit érnél el (indián név, mit csinálsz, mi voltál, mi leszel ekkor-ekkora), közben pedig nem a háttérben adatokat gyűjt rólad és magának használja fel reklámozásként. A legjobb eddig az volt, hogy egy iphone-képet mutat, egy híres emberre hivatkozik és egy üzlet tulajdonában áll.

A másik, amikor csak akkor láthatsz tartalmat, ha előtte like-olod és megosztod, ez is tartalmazhat káros tartalmat, amit direkt elrejtenek előled, és csak azután veszed észre amikor már késő. Ajánlott ezeket elkerülni. Külön érdekesség hogy a könnyen befolyásolható korosztály terjeszti ezeket a legjobban, azok akik még nem is valóak az oldalra a koruk miatt, vagy azok akik éppen beférnek, de miattuk érdemes lenne megint visszaemelni a korhatárt.

2012. jan. 7. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

nem kellett semmit sem elfogadni és engedélyezni

annyi volt az egész hogy láttam hogy vki megosztott egy videót a falamon, rámentem és már el is küldte mindenki falára a videót

2012. jan. 7. 11:23
 8/11 2xSü ***** válasza:

Az sem kizárt, hogy az alkalmazást már előtte aktiváltad. Valaki létrehozott egy alkalmazást, ami valamilyen hasznosnak tűnő dolgot művelt. Mikor kellő mennyiségű ember adott jogokat neki, akkor átírta az alkalmazást úgy, hogy az az ismerősök üzenőfalára írjon egy olyan linket, ami aktiválja a kattintónál is az alkalmazást.


De mint mondtam, ha elküldöd a linkjét, akkor meg tudjuk vizsgálni, hogy miről van szó, melyik alkalmazás a ludas.

2012. jan. 7. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

ezt a linket kapta mindenki:

[link]

2012. jan. 7. 11:39
 10/11 2xSü ***** válasza:
Ahogy látom ez valóban nem alkalmazásként terjed, IFrame-ben akarja meghívni a facebookot. Ez valóban vírus és itt valóban a rendszer gyenge pontját próbálja kihasználni. (Ami egyaránt a facebook és a böngészők gyenge pontja.)
2012. jan. 7. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!