Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mit jelentenek ezek az interne...

Mit jelentenek ezek az internet sebességek és mit jelent hogy hány megás a net?

Figyelt kérdés

Láttam sok helyen hogy különböző mértékegységekkel adták meg a sebességet. De voltak ott még mások is de az nem tudom mi. Nagyon megköszönném ha valaki elmagyarázná ezeket hogy hogy is vannak, mit jelentenek:


Kbps

KB/s

Mbps

MB/s

Gbps

GB/S



2012. jan. 11. 16:25
 1/5 anonim ***** válasza:

nem vagyok egy pc zseni de egy byte (bájt) az 8 bit,ennek megfelelően kezdhetsz matekozni.

pl veszel egy 8 megabites netet,akkor az neked 1 megbyte/s sebességgel fog letölteni,tehát 1 megabájtnyi adatot fog letölteni 1 mp alatt.

2012. jan. 11. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
*az neked 1 megabyte/s sebességgel
2012. jan. 11. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

de így a többit hogyan tudom kiszámítani? mondjuk 5 megabites, 12 megabites, stb..


Van valami "képlet" rá?

2012. jan. 11. 18:13
 4/5 anonim ***** válasza:
legegyszerűbb az én józan paraszti fejem szerint ha abból indulsz ki hogy 1 megabit 128kilobyte, ha 15x van az az egy megabit,akkor 15x szorozd meg a 128kilobyte-ot is.Tehát a 15 megás net 1920kb/s sebességgel tölt le,azaz durván 1,9megbyte/s lesz a sebessége,mert ugye 1024 a váltószám,de kerekítsünk legyen 1000.
2012. jan. 11. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A kerekítésről jutott eszembe.

"Két informatikus beszélget. Mondja az egyik:

- Te, tudnál kölcsön adni egy ezrest? Mire a másik...

- Itt van 1024, hogy kerek legyen.

2014. jan. 26. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!