Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan tudok egy androidos...

LubASD kérdése:

Hogyan tudok egy androidos tábla PC-vel rácsatlakozni egy olyan wifis modemre amivel csak PPPOE kapcsolattal lehet fogni a netet?

Figyelt kérdés

a wifis router: ZTE ZXV10 W300B

a tábla PC: huawei ideos s7 slim


2012. jan. 13. 22:37
 1/3 P.O.C. ***** válasza:

A routernek kellene csatlakozni a PPPoE hálózatra, majd azt megosztani.

Szerintem a szolgáltató Bridge módba konfigurálhatta az eszközt, nem pedig router módba. Ha sikerül beállítani a router módot, akkor már a router csatlakozik majd a netre és ossza azt meg. És ekkor tudsz egyszerre internetezni a két eszközzel. Az asztali gép vezetéken, a Tablet PC meg Wi-Fi-n.

Azt ugyan nem tudom, hogy a szolgáltató nem védte-e le a beállításokhoz való hozzáférést, de Google barátommal ezt találtam:

"Szevasztok !


Örömhírrel jöttem akik ilyen nyűggel küzdenek, mert sikerült megcsinálnom. Felhívtam az invitelt és megkérdeztem pontosan hogy tudom elérni a routert mert egyik barátomnál vagyok és be kellene állítani, persze egyből felajánlotta h majd ő megcsinálja. Mondtam neki h jelenleg "sajnos nincs net" csak lanozni szeretnék.

Nos első lépés a hálókártyát be kell állítani a következő képpen:

IP cím: 192.168.1.2

Alhálózati maszkot alapon hagyjátok

Alapért. átjáró: 192.168.1.1


A következő lépés hogy a lan kábelt tegyétek az csodaeszköz (ZTE) 4-es lan portjába, mert csak érdekes módon ezen a porton működik a configolás. A többi porton is be fog engedni csak ha bármire kattintotok kapcsolat nélküli mód felirattal találjátok magatokat szembe és semmit sem enged csinálni.


Ennyi a dolog és utána már működik is az emlegetett 192.168.1.1

Tehát ezt írjátok be a böngészőbe és már be is ugrik a user és a jelszó. Oda pedig - user , 1234 gépeljétek be és VOÁLÁ.


Sok sikert"



Ha ez így nem megy, akkor kénytelen leszel egy Wi-Fi routere -t venni és a modem-router után kötni.

2012. jan. 14. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
a wifi beállításokba én is bejutottam, csak nem tudom hogy a 192.168.1.1 -en mit kéne át állítani. Encapsulation beállításoknál van a Bridge mode, PPPOA/PPPOE, Static IP addres, Dynamic IP addres. próbáltam már mindent de nem nagyon akarja :/
2012. jan. 14. 12:26
 3/3 P.O.C. ***** válasza:

Itt minden le van írva:

[link]

PPPOA/PPPOE kell neked valamint meg kell adni a routernek az ADSL account -ot, illetve a szolgáltatónak megfelelő VCI/VCP értékeket.

2012. jan. 14. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!