Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Milyen internetszolgáltatót...

Milyen internetszolgáltatót javasoltok? Hogyan lehet korrekt módon mérni internetsebességet? Kinek milyen internete van, és hogy van vele megelégedve? Milyen sebességű netet érdemes választani?

Figyelt kérdés
Ismerősöm szerint az a pontos,ha letöltök egy fájlt az adott oldalról(amit persze nem korlátoznak),és megnézem,hány KB/s-al jön lefelé.
2012. jan. 21. 13:32
1 2
 1/18 anonim válasza:
100%
Upc,www.speedtest.net,teljes mértékben megvagyok vele elégedve,attól függ miket szoktál letölteni nekem 25 megabit/sec-es netem van és teljesen megfelel
2012. jan. 21. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

1: Mindenhol más van. UPC állítólag jó.

2: speedtest.net

3: 1Mb/s és f*s.

4: Ha "hétvégi" felhasználó vagy, akkor 5Mb/s, ha sokat vagy gép előtt, 10-20Mb/s. Szerintem.

G.

2012. jan. 21. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha torrentezni is akarsz, akkor a Jóságos Isten mentsen meg a UPC-től. Ha van Digi, akkor feltétlenül azt válaszd, mert az messze a legjobb. Ha nincs Digi és nem akarsz torrentezni, akkor szóba jöhet a UPC is. Sebességmérésre a speedtest.net valóban megfelelő.
2012. jan. 21. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Várom a további tapasztalatokat is!

2012. jan. 21. 13:59
 5/18 A kérdező kommentje:

Pl.akinek T-Home internete van?

Vagy Inviteles?

2012. jan. 21. 14:17
 6/18 anonim ***** válasza:

T-Home

A szolgáltatással nincs gond, de az 1Mb/s az akkor is 1Mb/s nálam, de a szomszédban már 5. Ez úton is szeretném, ha úgy venné a vezetőség, hogy szidom a felmenőit.

Ügyfélszolgálat hulladék sz@rdarab, megy benne az "őőőőő" "izééé" "várjon, megnézem" "hát, sajnos nem tudom" "mert a vonal így-úgy" "routert állítsa be" "tűzfalat b@szogassa" stb.

G.

2012. jan. 21. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Nekem T-s netem van, nincs gondom, holott a "legrosszabb" központtól kapjuk a dolgokat. (Itt van MINDIG a legtöbb hiba, de így is tűrhető és stabilabb, mint Bp-es ismerősöméknél a digi.)

25-öst fizetünk, de volt már 5 és 10-es is.


Az ügyfélszolgálatot csak hibabejelentésre szoktam használni, megoldást nem tőlük kell kérni, de eddig csak 1-2 hülyével találkoztam ott.


@Geniuseus:

Ha annyira fizetsz, akkor ne várd, hogy többet kapsz, ez nem így működik....

Amúgy 2 hónapig sikeresen hibás volt a rendszerük és itt 25 helyett 100Mb/s-el jött minden. Ugyanis IPTV előfizetés is volt és egy boxot visszamondtunk és valamit rosszul állítottak át.

De már megoldották (sajnos).


Meze böngészés, levelezésre 5 mega elég, videózásra, letöltésre 10 nem árt, torrentre minimum a 25ös érdemes. (Mivel annak már 5 megás a feltöltése és nem csak 1.)

2012. jan. 21. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Egy kis tesztet kérhetnék tőletek?

Ennek a telepítője milyen sebességgel jön le nálatok?

[link]


Nem vírusos!

A T-Home netnél láttam,a 25 Megásnál,hogy kezdetben 3 MB/sec,utána leesik 900 KB/sec körülire.

Az lenne a kérésem,hogy úgy teszteljétek,hogy más letöltés vagy torrent ne menjen!

Előre is köszönöm!

2012. jan. 21. 15:19
 9/18 A kérdező kommentje:
A "download now"-ra kellene kattintani,bár ezt úgy is tudjátok.
2012. jan. 21. 15:20
 10/18 anonim ***** válasza:

#7: Én fizetnék a 3500 (1Mb/s) helyett 3650-et (5Mb/s), de NEM lehet, mert szerintük sz@r a vonal. Ezután már csak az böki a csőrömet, hogy a faluban (amibe a szomszéd ház is beletartozik) miért jön mindenhol az 5 Mb/s (Stabilan. Ezt onnan tudom, hogy a faluban kb. 4 helyen ülök havonta legalább egyszer gép előtt "karbantartani" a kevésbé hozzáértőknek, és persze beszélgetek is)?

Persze eredetileg nekem is 5Mb/s-re szólt a szerződés, de miután szóltam, hogy csak 2 van meg az ötből, egy egyoldalú szerződésmódosítással "intettek be". Azóta 1Mb/s.

Természetesen az okot is tudom: Ha nekem 5 helyett egy, akkor a faluban még 4 helyen lehet egy. De ez milyen hozzáállás?

Csak ennyit akartam, bocs az offért, bár hasznos kis tanmese szerintem...

G.

2012. jan. 21. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!