Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Vettem egy új WiFi routert,...

Vettem egy új WiFi routert, tökéletesen működik 3 laptoppal amin Win7 van, de az asztali XP-s gép egyáltalán nem látja a hálózatot. Mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés

Router: TP-Link TL-WR740N [link]

WiFi kártya az asztali gépben: SMC 2602w [link]


2012. jan. 23. 15:31
 1/10 anonim ***** válasza:
És ha csak 2 laptop van csatlakoztatva, akkor sem?
2012. jan. 23. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A gépi kártyához van valami kezelőprogram? Azu alap windowsosnak is elvileg működnie kéne próbálj létrehozni egy új kapcsolatot, és ha van titkosítás a routeren akkor llenőrizd, hogy van-e olyan titkosítás a pc-s kártyán, bár a hálózatot attól még látni kéne...
2012. jan. 23. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Az előző routerrel nem volt probléma, azt látta, tudott csatlakodni, stb... Tegnap cseréltem ki
2012. jan. 23. 16:14
 4/10 P.O.C. ***** válasza:

Az adapter csak a Wi-Fi B szabványt támogatja. Ellenőrizd, hogy a router B/G/N mixelt módra van-e állítva (sőt ha nincsenek lite N -es Wi-Fi kliensek, akkor egészségesebb lenne B/G mixelt módot használni).

A Wi-Fi B szabványból következik, hogy a technológia a WPA2 titkosítást sem támogatja, emiatt csak sima WPA-PSK állíthatsz be maximum (illetve WEP -et is, de az gyenge mint a harmat).


Ha ez után sem működik, ajánlott más Wi-Fi csatornákkal próbálkozni. Ez után meg lehet próbálni egy firmware frissítést a router -en, valamin újabb drivert keresni az adapterhez. Ezek gyakran segítenek a kompatibilitási problémákon.

2012. jan. 23. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, mindent megnéztem. bgn mixedre volt állítva eddig is, illetve nincs védve mert nincs rá szükség (zsákutcában lakunk stb, és csak idős emberek vannak a környéken). De lényeg a lényeg: még mindig semmi. Drivert pedig nem találtam újabban a kártyához...

Még valami ötlet? :S

2012. jan. 25. 15:26
 6/10 P.O.C. ***** válasza:
Pedig tuti kompatibilitási gond lesz, ha nincs újabb driver az SMC -hez --> Kártyacsere.
2012. jan. 25. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Van egy TP-linkes kártya is, de ha meg azt belerakom a gépbe, még a rendszer betöltése előtt lefagy mindig (pedig az én asztali gépemmel nem volt gondja). Szóval marad a kábel :) köszönöm a válaszokat
2012. jan. 26. 16:33
 8/10 P.O.C. ***** válasza:
Az lehet IRQ ütközés is. Másik PCI portba próbáltad?
2012. jan. 26. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Úgy emlékszem igen, mert mintha leszedtem volna egy maszkot még a házról... És annak ellenére is fagyott. A kártyának biztosan nincs baja mert azóta próbáltam egy megint másik asztali gépben is
2012. jan. 26. 21:01
 10/10 anonim ***** válasza:
én úgy oldottam meg hogy a wifi kártyát össze kötöttem (már nem emléxem hogyan) a windows xp driverrel (vagy forditva) és utána ment rendesen
2012. okt. 2. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!