Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Van egy Apple Powerbook G4...

Van egy Apple Powerbook G4 asztali gépem. Az usb porttal van gond valószínűleg. Mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés
Két usb port van rajta, amibe az egér és a billentyűzet van csatlakoztatva. Egy rövid ideig működik mindkettő, azután vagy az egér vagy a billentyűzet, de inkább az előző áll le.Ha megcserélem, ugyanígy viselkedik. De kiszámíthatatlan, van amikor tovább bírja, és már próbáltam másik egérrel és klaviatúrával is, ugyanaz. Segítsetek légyszives, előre is köszönöm.
2011. febr. 21. 07:05
 1/2 anonim ***** válasza:

Sajnos nem értek az Apple gépekhez vagy a MacOS-hez,de próbáltad már újra telepíteni a rendszert?


Ha igen de mégse szűnt meg a probléma akkor biztos hogy fizikailag van gond az USB csatlakozókkal.Ha szerencséd van csak eloxidálódott..Lehet venni ilyen spray-t ami feloldja az oxid réteget,vegyél egy ilyet és fújd be vagy ha ilyet nem kapsz a környéken,akkor áramtalanítsd a gépet és valami vékony fémmel ami nem hajlik nyúlj be és kapard meg az érintkezőket.De csak óvatosan.


Ha ez nem válik be,akkor még megpróbálhatod másik billentyűzettel és egérrel,hátha azokban van a bibi.

De valószínűbb hogy az alaplapod cserére szorul,ami ahogy nézem egy pár 10-es körül lesz.


De ha még nem telepítetted újra,én mindenképp azt ajánlom hogy első lépésben telepítsd újra és utána ha nem ajó,akkor kezd babrálni az USB csatlakozókat.


Egyébként a Powerbook nem asztali gép hanem hordozható számítógép:

[link]


Asztali gépeknek azokat hívjuk amit nem lehet hordozni mert egy részt nincs aksia más részt pedig túl nagy esetleg több részből áll mint például az iMac vagy PowerPC:

[link]


[link]

2011. febr. 23. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a választ. A rendszert már újratelepítettem,

és próbáltam más billentyűzettel és egérrel is, sajnos sikertelenül.

Egyébként teljes mértékben igazad van, nem Powerbook, hanem Powermac G4.

[link]

Nem olyan régen nekem is volt egy Powerbook G4.

De azért utánajárok, hátha beválna a spray-s alternatíva.

2011. febr. 24. 09:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!