Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Rooter vagy internet probléma?...

Rooter vagy internet probléma? Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
Vezetékes netem van itthon, pár hónapja vettem 1 rooter-t (TP-LINK TL-WR340GD), mert szerettem volna asztali gépen és laptopon is használni. Beüzemelés simán ment, pár hónapig minden rendben. Az asztali géphez LAN kábellel van csatlakoztatva, laptopon viszont vezeték nélkül használom. 1 ideje viszont a laptop nem érzékeli a vezeték nélküli jeleket, de ha átdugom a kábelt, akkor sem történik semmi. Az asztali gépnél viszont semmi gond. Ebből arra gondoltam, valószínűleg nem a rooter lehet a hibás, hanem a laptop. De: kolis vagyok, és a kolis netet simán felismeri (mondjuk az vezetékes, wifi-t máshol még nem volt lehetőségem kipróbálni vele). Tényleg a laptoppal lehet a gond, vagy lehetséges olyan, hogy az internetszolgáltató (Techno- tel) tiltott le/ állított át vmit, ezért nem érzékel semmit? Utóbbi esetben mit tehetnék?
2012. jan. 28. 00:31
 1/4 anonim ***** válasza:
próbáld resetelni aztán újra konfigolni a routert hátha megoldódik.
2012. jan. 28. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

nincs itt semmi baj és nem a szolgáltató tiltott le,

simán csak be kéne állítanod jól a lapidat ,esetleg a routert és máris működne a net

2012. jan. 28. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 P.O.C. ***** válasza:
Meglehetne próbálni újratelepíteni a laptopodon a Wi-Fi adapter driverét.
2012. jan. 28. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Kedves 1. és 3. válaszoló!

Köszönöm szépen a válaszokat, végül a Wifi driver újratelepítés segített. Örök hálám :)

Kedves 2.!

"simán csak be kéne állítanod jól a lapidat ,esetleg a routert..." Köszönöm, végül is erre nem jöttem rá magamtól, hogy jól kéne beállítani. Rengeteg kézzel fogható dolgot mondtál, tényleg. Hozzáteszem, hónapokon keresztül minden működött, szóval annyira nem ronthattam el. De mindegy, azért köszi :)

2012. jan. 28. 22:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!