Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A torrent alapfogalmainak a...

A torrent alapfogalmainak a magyarázatát nem tudom. Elmagyarázná valaki? Seed/Feed, freelech stb. stb. ilyenekre gondoltam, mert semmit sem értek.

Figyelt kérdés
2012. jan. 31. 22:03
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
2012. jan. 31. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
2012. jan. 31. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2012. jan. 31. 22:24
 4/29 A kérdező kommentje:
Honnan lehet tudni utorrentnél,hogy visszatöltötte a már letöltött fájlt,tehát készen van?
2012. jan. 31. 22:26
 5/29 anonim ***** válasza:
82%

Addig tölt vissza, amíg le nem állítod, magától nem fog megállni (kivéve ha törlöd, áthelyezd, átnevezed a fájlokat, mert akkor hibával leáll).


Az arány oszlopban látod a feltölt és letöltés arányát. 1.000 esetén annyit töltöttél fel, mint le. 1.000 alatt több a letöltés mint feltöltés, 1.000 fölött több a feltöltés mint a letöltés. A torrentezés alapelvei alapján annyit adatot illik visszatölteni, amennyit letöltöttél, ez 1-es arányt jelent. Egyes oldalak saját szabályt is bevezetnek, például kötelező X óráig vagy X arányig seedelni, van ahol egyik sem kötelező. Amikor az adott oldal szabályai alapján kiléphetsz a seedelésből, akkor állíthatod le a torrentet. Ha előtte teszed, akkor megbüntethetnek vagy kitilthatnak.


Ha nem állítod meg, a feltöltés végtelen ideig és mennyiségig is tarthat, amivel az arányt tudod növelni. A magas arány azért jó, mert előfordul hogy valamit nem tudsz visszatölteni, mert túl sok feltöltő van, vagy nincs letöltő, és ilyenkor a letöltés rontja az arányt. Viszont más feltöltés pluszban javítja is, ebből számolódik ki egy globális arány. Oldalanként változó hogy mennyi a minimum amit el kell érni hogy ne tiltsanak ki, így értelemszerűen minél több ideig töltesz fel, annál jobb lesz az arányod, így annál tovább tudsz egy zárt oldalon is bentmaradni, és a pluszból veszíteni amikor egy másik torrentnél nem tudsz feltöltést csinálni.

2012. jan. 31. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:
Utorrent 3.1-nél ezt pontosan hogyan lehet megnézni?
2012. jan. 31. 22:44
 7/29 anonim ***** válasza:

Rajzolgattam neked egy kicsit.


[link]


Piros keret:

Kattints rá valahova jobb gombbal és előjön egy lista, ahol ki tudod választani, hogy milyen információs oszlopokat akarsz látni (pl. arány).


Zöld keret és nyíl:

Az egérrel oda húzod, ahova akarod. Sorrendbe tudod állítani az oszlopokat, hol hol legyenek.


Kék csillagok:

Kattints az oszlopokra és aszerint állítja sorrendbe a torrenteket.

(Nekem elkészülési idő szerint van (kék nyíl).)


(Ha azt akarod, hogy semmi felesleges szar sáv meg terület ne foglaljon helyet az oszlopok elől (mint nálam látható), akkor pedig a bal felsőben lenyitod a Beállításokat és CSAK az Állapotsor mutatása előtt hagyj pipát (de te döntöd el mire vagy kíváncsi).)


Ha van még kérdésed, privátban is írhatsz, évek óta torrentezek és még időm is van segíteni.

2012. febr. 1. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Állandóan azt írja ki,hogy arány 0,feltöltve 0 bájt.

Meg most megosztáson áll.

Ez normális?

A hálózati kapcsolat szerintem jó,bár ez attól függ,hogy pl.Németországot választom-e,vagy Franciaországot(már az utorrent tesztben)

2012. febr. 1. 18:20
 9/29 anonim ***** válasza:

Hálózati teszt és külön beállítás nélkül is működik a program.


Amíg nem pirossal van jelezve valami, nincs probléma. A feltöltés pedig valószínűleg azért nem megy, mert nincs kinek tölteni. Meg kell várni amíg lesz valaki aki rád kapcsolódik, ez bármikor megtörténhet, ezért érdemes futtatni a torrentet amikor csak tudod.

2012. febr. 1. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:

Értem és köszönöm!

Pl.az Ncore-nál mikor jár büntetés,ha mit csinálok,vagy mit nem?

2012. febr. 1. 21:08
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!