Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A torrent alapfogalmainak a...

A torrent alapfogalmainak a magyarázatát nem tudom. Elmagyarázná valaki? Seed/Feed, freelech stb. stb. ilyenekre gondoltam, mert semmit sem értek.

Figyelt kérdés
2012. jan. 31. 22:03
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
Ja és 2 hét alatt kell teljesítened ezt a minimum 2 órát.
2012. febr. 2. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
Én már azt hittem, hogy értem, de most már végképp összezavarodtam.....
2012. febr. 2. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
2012. febr. 2. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 A kérdező kommentje:
Metállat:értem,és köszönöm!
2012. febr. 2. 20:46
 25/29 anonim ***** válasza:

# 22

Írok két példát.


Leszedsz 10 Gigányi valamit.

Az alap ugye 48 óra, erre jön a letöltött adat (most 10 Gigának) 0,4×-ese órában.

10 Gigának a 0,4×ese az pont 4 óra, tehát 48+4 órát kell seed-elni.


Másik példa rövidebben:

Leszedsz 25 Gigát.

48 óra + a 25 Giga 0,4×ese órában az 58 óra.

2012. febr. 2. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 A kérdező kommentje:

Na,ez így tökéletesen érthető volt!

Néha az jut eszembe,hogy ennyit járatni a gépet,csak az áramszolgáltatónak jó....

2012. febr. 2. 22:24
 27/29 A kérdező kommentje:

Miért jobb a torrent,mint a letöltőoldalak?

Mondjuk most főleg jó,mert azok besz@rtak.

2012. febr. 2. 22:42
 28/29 anonim ***** válasza:

Torrentnél nincs idő/sebesség/fájlméretkorlát. Nem kell egyesével leszedni egy szétbontott tartalmat, hanem egyben tudsz nagy méretű fájlokat is tölteni. Nagy oldalaknál nagy a megosztási arány, azaz mindig találsz egynél több feltöltőt, sokszor ezek szerveres sebességgel osztanak meg, így a letöltési sávszélességed maximumát ki tudod használni.

Torrentre kerülnek fel először a tartalmak, mert mindenki a saját gépéről osztja meg a fájlokat, egy tárhely esetében először fel kell tölteni, és a tárhely korlátozásai közben letölteni.

Az RSS is elég nagy előny, sorozatoknál csak beállítod előre hogy automatikusan töltse le a kliens az új rész. Amerikában egy sorozatepizód este főműsoridőben leadásra kerül, nálunk akkor hajnal 3-4 óra van. Hajnal 5-re felkerül a netre a felvett anyag, azonnal le tudod tölteni. Nem csak megvan az elsők között, hanem jelentős előnnyel indulsz a minél korábbi seedbe állással, mire reggel, délután vagy este elkezdik tölteni, te már többszörösen is feltöltöd az anyagot, nő az arány. (Ez persze mindenféle torrentre igaz, nem csak sorozatokra).

2012. febr. 2. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 A kérdező kommentje:
Érdekes világ ez a torrent világa...
2012. febr. 2. 23:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!