Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mi lehet a baj? (nem működik...

Mi lehet a baj? (nem működik normálisan az internet egyes helyeken)

Figyelt kérdés
Szóval az a szitu, hogy van ilyen Telenor Hipernetem. Vagyis mobil internet a gyengébbek kedvéért. Általában mindenhol 3G-vel megy, amit fogalmam sincs mit jelent, de az infó teremben pedig csak 2G-vel ami használhatatlan. Nem tölti be az oldalakat, ha be is tölti, egy óra, és aztán egy idő után megint nem tölti be. Ez csak az infó termekben van így, a többi terembe pedig normálisan tudok netezni laptopról. Arra gondoltam, hogy ha sok gépen megy az internet a közelemben, akkor az bezavarhatja, de nem tudok értelmes magyarázatot adni rá, mert a 101-es teremben ami pont azzal a teremmel szemben van, tökéletesen 3G-n működött. Kb 5 óriáslépésnyi különbség van a 101-es terem és az infó terem között... Szóval nem azt kérem, hogy adjatok ötletet hogy hogy tudnék az infó teremben is netezni mobilnettel(bár ha van valakinek erre ötlete én szívesen meghallgatom és megköszönöm) csak értelmes válaszra vagyok kiváncsi, hogy miért megy csak 2G-n ott, a többi terembe, pedig normálisan 3G-vel megy...
2012. febr. 16. 15:40
 1/3 waland ***** válasza:
Épületen belül jó sok oka lehet, ha nem jó valahol a net. Legvalószínűbb okok lehetnek: a terem falában van valami, ami leárnyékol, a telefontorony pont átellenes oldalon van a 101-es terem oldalán, ezért odáig már nem jut el elég jel, lehet elektromos interferencia (talán sz.tech-teremben ez a legvalószínűbb) amit a számítógépek okoznak, de nem azért, mert az interneten fenn vannak, hanem mert működnek.
2012. febr. 16. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, akkor megnyugodtam hogy nem én csináltam valamit nem jól, hanem ennek tényleg így kell lennie.


Ui.: valaki eltudja nekem magyarázni, hogy mi az a 3G meg 2G, és mi a különbség azon kívül, hogy a 2G szarabb? Vagyis, hogy mitől függ hogy mikor melyik lép érvénybe? Pl múltkor mikor mentem esztergomba (ugye marha közel van a szlovák határhoz) akkor nem csak esztergomban nem működött a mobilnet, hanem még előtte dorogon, meg leányváron se, ami már igen messze van a szlovák határtól és a telómon pedig már tudtam hívni leányváron.

2012. febr. 16. 18:03
 3/3 waland ***** válasza:
Először is függ attól, hogy ki van-e építve a 3G ott ahol éppen vagy. Aztán számít ugye a térerő is, ami nem mindig esik egybe azzal, hogy a telefonodon mondjuk a hívásra van elég, Függ attól is, hogy a környéken hányan neteznek, mert adott frekvenciasávon csak korlátozott számú eszközt tud kiszolgálni a torony, ha többen vannak, akkor csökkenti a sávszélességet, és mindenkinek lassabb lesz.
2012. febr. 16. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!