Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Nem tapasztaltatok hasonlókat...

Nem tapasztaltatok hasonlókat a Magyar Telekomos nettel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Volt pár elég érdekes net megszakadásunk. Elment a net kb, úgy egy óra múlva beszólunk a központba, majd ezt követően még egy két óra elteltével még egyszer. Akkor felvilágosítanak bennünket, hogy nálunk van a hiba nem a központban , mert ott nézik meg legelőször. Mindezt követően kijönnek a Magyar Telekom alkalmazottai, de rendszerint itt nem találnak problémát. Elmegy a téhómos faszi és 5 percre rá van net. Kérdés, hogy mitől?


Ma meg az volt, hogy szintén elment a net, beszóltam a kp.-ba megkérdezték világít e a dsl led, mondtam világít bezony. Kérték, hogy indítsam újra a routert. Ezt meg is tettem, de a dolog csak nem javult. Ezt követően azt mondta az ügyintéző csajszi, az én gépemben van a hiba, mert ha a dsl led világít az általuk adott routeren , akkor nem lehet, hogy tőlük nem jön a vonal. Majd miután felajánlotta, hogy egyszeri díjazás ellenében segítenek nekem a munkatársai , hogy megjavítsam a gépemet és én nem kértem ezen szolgáltatásból hirtelen újra lett vonal.


Kéremszépen ez miafaszom? Most őszintén én vagyok paranoiás, vagy itt tényleg nem kóser valami?


2012. febr. 16. 20:39
 1/10 anonim ***** válasza:

Nem cserélték ki eddig a modemet?

Esetleg cseréltesd le, hátha.


Elég sok hiba lehet, de ne legyél paranoiás.

2012. febr. 16. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem cserélték le, mert azt mondták, hogy teljesen rendben van a router.
2012. febr. 16. 20:44
 3/10 A kérdező kommentje:
Egyébként pedig volt egy időszak, amikor napjában vagy 30-szor ment el egy egy percekre a net. És számtalaszor előfordult, hogy egy két napra nem működött a szolgáltatás. De ők konzekvensen kiszámlázták mindig a teljes havidíjat, pedig volt már szerintem vagy 50-60 hibabejelentésünk. Nemrég vetették fel, hogy hát ha ilyen gebasz van, akkor indíttathatunk egy vizsgálatot, ugyanis ők naplózzák a netstatisztikát és utána tudnak nézni, de ez egy hónapot vesz igénybe.... Így azért nem csoda, hogy egyből a legrosszabbra gondolok.
2012. febr. 16. 20:47
 4/10 anonim ***** válasza:
A modem és gép közötti kábel nincs megtörve? Próbáld meg azt kicserélni, hátha csak annyi a hiba. De lehet hogy a hálókártyáddal van valami baj, de nekem a kábeles gebasz reálisabb.
2012. febr. 16. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

a kérdésedben hol modemet,hol routert emlegetsz,

végül is melyikkel van a gondod ?

2012. febr. 17. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Olyan modemem van, ami router is egyben. Többfelé meg van osztva a net, és ha megszakad a kapcsolat akkor mindenhol megszakad. Elég valószínűtlen, hogy mindenhol egyszerre jelentkezne valami kontakthiba.
2012. febr. 17. 07:21
 7/10 anonim ***** válasza:

mit mutat a a sebességteszt :

[link]

mi van ha megpingeled a netet :

[link]

2012. febr. 17. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Elvileg jó, de az szerintem nem jelent semmit, hogy az adott pillanatban rendben van a net. A routerrel meg nem hiszem, hogy gond van. Tökéletesen működik egy két hétig, azután hirtelen elromlik, majd magától megjavul? Elég érdekes lenne..... A gép meg ugyan ez a szitu, ráadásul nem hiszem , hogy az összes gép mindig pont egyszerre el tudna romlani. Valami router teszted nincs?
2012. febr. 17. 11:08
 9/10 A kérdező kommentje:
Amúgy köszi a linkeket!
2012. febr. 17. 11:10
 10/10 anonim ***** válasza:

Sebesség mérésre inkább ott a speedtest: [link]

Az előbb említett link az 5.-re lőtte be legalább csak körülbelülire a sebességet. (Még akkor is olyan 4-5 megás eltéréssel!)


Milyen típusú eszközt adtak, utána néztél a neten, hogy másoknál is szórakozik-e?

2012. febr. 17. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!