Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Vezeték nélküli kapcsolat...

Vezeték nélküli kapcsolat folyton szakadozik, a jelerősség maximumon. Miért?

Figyelt kérdés
WiFi-t használok, a szomszéd szobában van egy újonnan vásárolt TP-Link router. Csak egy vékony fal választ el, a jelerősség állandóan a maximumon van. Nappal a kapcsolat remek - többnyire, este viszont (most is) sokszor elviselhetetlenül szakadozik. A hálózathoz csatlakoztatva van, de nincs forgalom (Windows 7 - megjelenik a felkiáltójeles sárga háromszög ikon). Megoldani gyorsan úgy lehet, hogy lecsatlakozom, majd újra fel. Ez fél pillanat és utána jó, de sokszor ezt fél percenként kell eljátszani. A szomszédban kiváló a net. Mi lehet a gond? Nincs nagy távolság, a router vadonatúj, jelerősség max., nincs ötletem. Szerintetek? Köszi előre is.
2012. febr. 17. 22:58
 1/7 anonim ***** válasza:
Indítsd el a hálózati hibaelhárítót amikor tapasztalod ezt, az majd kideríti hogy mi a baj! Nekem rengetegszer a DHCP-vel volt gond, Router-Firmware frissítés megoldotta! Ha ezek után is baja van, akkor telepítsd újra a Wireless drivert a gépen!
2012. febr. 17. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Sok router nem szereti ha rá próbálnak kapcsolodni és amikor valaki megpróbál rácsatlakozni akkor egy pillanatra megszakad a kapcsolat. jelszó van rajta?
2012. febr. 17. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen, jelszóval védett. Rajtam kívül elvétve még egy ember csatlakozik wifin, "túlterhelve" nem lehet.
2012. febr. 17. 23:25
 4/7 anonim ***** válasza:
Szólj a szomszédnak hogy intézkedjen!
2012. febr. 17. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 P.O.C. ***** válasza:
Válts Wi-Fi csatornát. Mi a router pontos típusa?
2012. febr. 18. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

" Nappal a kapcsolat remek - többnyire, este viszont (most is) sokszor elviselhetetlenül szakadozik."


itt lesz valahol a kutya elásva,

valami zavarhatja a tiédet esténként,talán a szomszéd routere

2012. febr. 18. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek, visszajelzek: egy egyszerű driver frissítés megoldotta a dolgot. Nem gondoltam volna, hogy ennyire egyszerű, magamtól is elsőként eszembe juthatott volna.
2012. febr. 28. 17:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!