Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A biztonsági kódot vagy mi a...

A biztonsági kódot vagy mi a túrót miért mindig olyan betűtípussal írják, hogy még véletlenül se lehessen elolvasni? Az a botok ellen van, nekik meg nem mindegy?

Figyelt kérdés

2012. márc. 5. 22:29
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha az ember is nehezen olvassa el, a szoftvernek még nehezebb a dolga.

Igen, a botok ellen van.

2012. márc. 5. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ja és nem, nem mindegy, elég kifinomult képfeldolgozó szoftverek vannak már, a sima kis jpg-re kiírást röhögve elolvassák, még a kicsit itt-ott áthúzottat is.
2012. márc. 5. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem, pont ez a lényeg. Ma már nagyon jó karakterfelismerő algoritmusok vannak, egy torzítás nélkül kirakott képről simán felismerné egy robot is a kódot. Egy jól torzított verzióval ezt egyelőre még nem tudják megtenni.
2012. márc. 5. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Lehidaltam az infóktól... A végén olyan betűtíppal fogják írni a kódokat, hogy kizárólag egy bot lesz képes elolvasni, mert az embereknek nincs hozzá képfelismerő rendszer beépítve.
2012. márc. 5. 22:52
 5/5 anonim válasza:

Én betűkkel kiírt számot szoktam megjeleníteni valamilyen szkript-betűtípussal, de láttam már olyat is, hogy egy sávon lévő csúszkát kell az egyik oldalról a másikra húzni. Ez utóbbi persze csak engedélyezett JavaScript mellett működik.


Persze aki akar nyilván ezekre is tud feltörő programot írni.

2012. júl. 23. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!