Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogy lehet megosztani a...

Hogy lehet megosztani a netet, hogy mind a 2 gépen legyen net egyszerre?

Figyelt kérdés
Router van,a net jelszóval védett,ha az egyik gépen csatlakozva vagyok,akkor a másikon nem engedi.
2012. márc. 12. 09:15
 1/8 anonim ***** válasza:

" ha az egyik gépen csatlakozva vagyok,akkor a másikon nem engedi. "


nincs ilyen hiba,

be sem lehet állítani ilyent a routeron,hogy amikor az egyik gépnek ad ,akkor a másikat tiltsa le,és fordítva

szerintem nem a router a ludas,hanem a gépek vannak rosszul beállítva

2012. márc. 12. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Értem,köszi a választ.Nem tudod véletlenül,hogy ezt hol tudom beállítani?
2012. márc. 12. 09:58
 3/8 anonim ***** válasza:
ha segítenél ,és megírnád,hogy milyenek a gépek,hogyan kapcsolódnak a routerhoz,stb,akkor minden bizonnyal tudnánk segíteni,de így hogy nulla információ van a problémáról,így csak egy látnoknak menne
2012. márc. 12. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Fogadok, hogy ADSL-jük van és a géppel építik fel a PPPoE kapcsolatot, azaz a router csak dísznek van...
2012. márc. 12. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A bejövő kábel a routerbe megy,és abból másik két kábel megy a két géphez.digink van,utp-kábeles.Nem tudom,hogy milyen info kéne,hogy tudnátok segíteni.
2012. márc. 12. 10:26
 6/8 P.O.C. ***** válasza:

Üdv! Az előző válaszoló arra akart kilyukadni, hogy te a router ellenére a számítógépekkel akarod felépíteni a PPPoE kapcsolatot. Ezt pedig nem így kell! A router feladata, hogy csatlakozzon az internetre és azt megossza. Ergo be kell lépni a router webes beállítófelületére és szépen megadni neki a PPPoE account -ot.

Ezt a leírás talán megvilágítja a dolgokat:

[link]

Ugyan eléggé TP-Link specifikus, de más gyártóknál is hasonlóan kell eljárni, szinte csak az alapértelmezett IP cím különbözik és a gyári jelszó.

Ha beállítottad router -t a PPPoE kapcsolatokat törölni kell a számítógépekről.

2012. márc. 12. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A fő internetkábelt a router WAN portjába dugd, ez mindig más színű, mint a többi, a másik két kábelt, ami meg a gépekhez megy, azt meg a LAN-hoz.
2012. márc. 13. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat-segítséget,sikerült. :)
2012. márc. 14. 20:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!