Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogy csatlakoztathatom az...

Hogy csatlakoztathatom az internethez a telefonomat egy újonnan vett wifis router segítségével? Hogy tudok felhasználónevet és jelszót adni a wifis routeremnek, illetve mi az alap jelszó és felhasználónév?

Figyelt kérdés
Vettem 1 wifis routert (TP-Link TL-WR741ND). Az unokatestvérem beállította a hozzáadott CD segítségével (nem kellett megadnia semmilyen felhasználónevet és jelszót) az asztali számítógépen rögtön működött az internet, viszont a wifis androidos telefonomon kiírta, hogy "WPA/WPA2 segítségével biztosítva" és jelszót kér (próbáltam a password és az admin szavakat, de nem fogadta el). újbóli segítséggel végülis reseteltük a rutert. Ezek után lakat nélküli lett a telefonomon a jel és szépen tudtam a telefonomon internetezni addig amíg a testvérem nem hozott egy laptopot és csatlakozott a vele a router segítségével az internetre (a router alján található PIN-t kérte a laptopja, amit beírt és így tudott csatlakozni a netre, viszont a telefonom azóta megint jelszót kér, ugyanúgy mint az első alkalommal. Próbáltam én is a router alján levő PIN-t, de nem jó. Mit lehet csinálni ebben az esetben.

2012. márc. 16. 17:04
 1/2 P.O.C. ***** válasza:

Kapcsold ki a routeren a QSS szolgáltatást:

QSS menü --> Disable QSS

A jelszavadat pedig itt találod:

Wireless menü --> Wireless Security almenü.

WPA-PSK/WPA2-PSK --> PSK Password:...


Ehhez viszont be kell lépned a router -ed Webes admin felületére. Bővebb infó: [link]

2012. márc. 16. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A jelszót a wifihez a router konfiguráló oldalán lehet szerkeszteni, megadni és ERŐSEN AJÁNLOTT is!
2012. márc. 16. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!